Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhy monitor k nottebooku

Ahoj, mam NTB Acer aspire 3690, k nemu se snazim pripojit TV. propojovaci kabel je: s-video--cinch--scart. Mno propojit se mi to podarilo ale obraz na TV je cernobily, jde mi jen o video, audio nepotrebuju, tak by me zajimalo v cem je problem ze obraz neni barevny? Zapojeni

Za prve ak to chces mat takto pospajane kable, tak nastav si na TV ze na Scarte je composite a nie SVideo signal (zvycajne sa to voli tym ze si prepnes na iny "AV" vstup, taky u ktoreho v navode neni napisane ze to je SVideo, resp. vyskusas prepnut vsetky)
a za druhe aj na notebooku si musis nastavit (nastavenie ovladacov grafiky) ze nema davat SVideo signal, ale ze ma davat na vystup Composite signal, a ze ma davat na vystup normu PAL B/G.
Az to vsetko takto nastavis (ak na to mas vobec nastavenia) tak to pojde farebne s takym kablom jaky mas.
Zvuk sa bere z jacku pre sluchatka (Scart kabel snad ma vstup aj pre zvuk - t.j. kupis si kabel 3.5mm stereo jack -> 2xcinch, na zvuk)

Uz ani nevim myslim ze to bylo pribaleny ke grafice HD4850. To nastaveni vyskousim, jinak na TV se nastavuje: DTV / TV / scart 1 / scart 2_cvbs / scart 2_yc / komponent / PC-RGB / HDMI1 / HDMI2 / AV / S-video. Mam to nastaveny na scart 2 skousim prepinat na oba (cvbs i yc)

Tak v ovladaci grafiky vyber pal/ntfs neni. Ani zadny composite vystup. Jedine co vybiram je rozsireni ploch nebo naklonovat a podobne, v zalozce televize u nastaveni zobrazeni je Video standart: a tam vybiram /HDTV_576i50/ nebo /HDTV_720p60/ a podobne. Pal nikde.

kup si kabel Svideo->Scart, a potom si na TV nastavis "Scart2-YC" a to je vsetko.

P.S. to "HDTV_576i50" je vpodstate PAL a neni to ziadne HDTV, programator ma evidentne zmysel pre humor (alebo ten kabel co tam strkas je HDTV kabel a karta to detekuje, nestrkaj kabely jak ta napadne, neni to to same, aj ked to vypada stejne)