Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdílení PC a NB

zdravim, mam problém s propojenim PC(Win XP 32bit) a NB(Win 7 64bit.), chtel bych je propojit pres domaci síť(skupinu). Jediné co se mi zatim povedlo bylo ze na pc vidim vidim nekteré sdílene slozky ale k nekterym se nemuzu pripojit. Ale hlavne potrebuju abych videl disky z pC na NB. diky za odpovedi

Pre zaciatok si nastav na oboch zjednodusene zdielanie.
Over si ze je na oboch stejna PC skupina.

Zlozky na ktore nema prava nikto iny (napr. z dokumenty a nastavenia), sa nezdielaju pre everyone (anie pre guest, u zjednduseneho zdielania), pretoze napr. na svoje dokumenty ma prava len pouzivatel XY ktory je na PC. Ked chces zdielat tak si tie prava nastavis jak chces (vypnes zjednodusene zdielanie a pravy klik na zlozku - zabezpecenie), trebars aj plny pristup pre EVERYONE.

Cely disk sa da tiez zdielat ak si ho nastavis pre zdielanie (pravy klik a zdielat a nastavis si prava pre zdielanie. Da sa mozno len ked je vypnute zjednodusene zdielanie).

P.S. treba si uvedomit ze kazda zlozka a kazdy subor moze mat ine opravnenia, takze aj ked si nazdielas cely disk tak sa nedostanes do niektorych zloziek na ktore nema prava guest (u zjednoduseneho zdielania) alebo dany user (u normalneho zdielania s prihlasenim meno+heslo). Prava si v takom pripade musis prenastavit u danych zloziek - ak chces liezt aj do zloziek na ktore standardne nema dany user prava.

domácí síť win7 a zjednodušené sdílení XP je vzájemně nekompatibilní.
Vypnout zjednodušené sdílení na XP, nasdílet disky ručně (pravoklik, sdílení atd...) ve vlastnostech nastavit práva.
Podmínka: účet na W7 a XP musí být stejný...tj. stejné jméno a heslo.

domácí skupina je opravdu nekompatibilní se staršími verzemi windows. ale připadá mi odvážné navrhovat:

Vypnout zjednodušené sdílení na XP..

na verzích home to může být zajímavý pokus, ale k ničemu to nepovede.

ms zavedl zjednodušené sdílení od xp právě proto, že domácí klikači-samoadmini nebyli schopni normálně nasdílet své disky. některým trvalo 15 let pochopit, že nt řada přináší ověřování přístupu uživatelským účtem.

pokud se wow7 nedokážou s klikacím zjednodušeným sdílením smířit, kašlal bych na to a místo neúspěšného zařazování do skupin bych udělal zástupce na sdílené disky:

net use x: \\druhý_pc\jméno_sdíleného_disku [/user:účet_z_druhého_pc jeho_heslo] [persistent:yes|no]

viz net help use. přihlašovací účet a heslo není třeba zadávat u povoleného zjednodušeného sdílení/v home.