Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdílení PC a NB

zdravim, mam problém s propojenim PC(Win XP 32bit) a NB(Win 7 64bit.), chtel bych je propojit pres domaci síť(skupinu). Jediné co se mi zatim povedlo bylo ze na pc vidim vidim nekteré sdílene slozky ale k nekterym se nemuzu pripojit. Ale hlavne potrebuju abych videl disky z pC na NB. diky za odpovedi

domácí síť win7 a zjednodušené sdílení XP je vzájemně nekompatibilní.
Vypnout zjednodušené sdílení na XP, nasdílet disky ručně (pravoklik, sdílení atd...) ve vlastnostech nastavit práva.
Podmínka: účet na W7 a XP musí být stejný...tj. stejné jméno a heslo.

domácí skupina je opravdu nekompatibilní se staršími verzemi windows. ale připadá mi odvážné navrhovat:

Vypnout zjednodušené sdílení na XP..

na verzích home to může být zajímavý pokus, ale k ničemu to nepovede.

ms zavedl zjednodušené sdílení od xp právě proto, že domácí klikači-samoadmini nebyli schopni normálně nasdílet své disky. některým trvalo 15 let pochopit, že nt řada přináší ověřování přístupu uživatelským účtem.

pokud se wow7 nedokážou s klikacím zjednodušeným sdílením smířit, kašlal bych na to a místo neúspěšného zařazování do skupin bych udělal zástupce na sdílené disky:

net use x: \\druhý_pc\jméno_sdíleného_disku [/user:účet_z_druhého_pc jeho_heslo] [persistent:yes|no]

viz net help use. přihlašovací účet a heslo není třeba zadávat u povoleného zjednodušeného sdílení/v home.