Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada při výběru zdroje

Zdravím vás,

rád bych poprosil o radu při výběru zdroje.

Sestava: Základní deska ASUS P6X58D Premium
Procesor Intel Core i7-950, quad
RAM: DDR 3, 6GB, 1600MHZ
HDD: WD, 1TB, SATA 3
GRAfická karta: ASUS 285GTX
plus nějaká vypalovačka, zatím nevím. Ale to asi podstaný nebude. :-)
U karty se udává doporučený zdroj 550, ale jde mi o to že ostatní komponenty taky nečo sežerou. Takže bych potřeboval nějaké optimum. Díky za radu !!!

Petr
Změna předmětu, původně: ZDROJ ??? (rh)

Len tak pre zaujimavost http://hothardware.com/Articles/NVIDIA-GeForce-GTX -285-Unveiled/?page=11
tam v tom grafe su watty celeho PC (pri zatazi, bez zataze), CPU pouzili Core 2 Extreme QX9770 (odber podobny jak tvoj), ale treba ratat nejaku rezervu pre vykonove spicky, a mozno ho nezatazili poriadne cely PC (CPU), a vacsina vykonu je na 12V takze vykon 5V a 3,3V vetvy nebude vyuzity, tak preto aj ked odber pri zatazi namerali pod 350W tak ale treba zdroj radsej tak 550-600W nech utiahne aj spicky pripadne a nech ma dostatocny vykon na 12V vetvach (aspon 100W-150W zdroja je rezervovane pre 5V a 3,3V vetvy a tie nebudu az tak vyuzite)

Uf, vidim ze peniazmi nesetris :)
Thermaltake neni zly mal by byt ok kvalitny. Ale za tu cenu mozno budes mat enermax Modu82+ alebo snad aj vyssi (86+ ?) ale neviem zhlavy ceny, skus pohladat.

http://www.alza.cz/enermax-modu87-emg600awt-600w-g old-d151994.htm
- to je absolutna spicka (mal by byt absolutne tichy, akurat je trochu drahsi, ale keby si ozelel modularne kable najdes aj lacnejsiu verziu (Pro) - s pevnymi kablami)

P.S. pockaj najdem ti test zdrojov (hluk a ucinnost)

Hriat sa moc nebude (teda ten 87+ zdroj :) preto ti pisem o tom 87+. To je ucinnost to znamena ze len max. 13% (100%-87%) sa premeni na teplo v zdroji, co je dnes absolutna spicka. Ten zdroj je ale tichy, takze moc nevyfukuje vzduch von takze je idealne dozadu do kejsu dat este jeden relativne pomaly (nech to nehuci) 12cm vetrak vyfukovaci. Ale ked ten zdroj zatazis tak vyfukuje aj on zas si nemysli ze vetrak v nom uplne stoji :-)
Hluk ale hlavne robi grafika ak ma nejaky maly vetracik (neviem presne jaku si si vybral) ja by som kupoval grafiku s velkym chladicom a hlavne velkym vetrakom. Na CPU tiez nejaky velky chladic s velkym vetrakom, nech tam nerve nejaky 8cm box smejd. Ale sak to si vyber sam, neviem do jakej miery ti vadi hluk.

Vyber si jak chces, myslim ze moze byt aj thermaltake ked chces ten. Ja osobne som ho ale netestoval. Skusim este najst tie starsie testy hlucnosti ze jak na tom bol thermaltake.

Nic uz neviem najst tie testy (asi ten web nejde zrovna) kaslem na to.

Ja na tvojom mieste asi priplatim trochu za ten enermax, ten thermaltake je nejaky starsi typ asi ptz ma ucinnost 75% ktovie jaky bude hlucny (ma sice byt "tichy" ale to ja som uz kupil tolko "tichych" veci no ze uz by na smetisku mohli robit z nich zbierku :-)
Naposledy enermax ma ale NEsklamal, fakt je ticho.
P.S. mozno by si mohol upustit od tych modularnych kablov (Modu87+ versus Pro87+) a bolo by to lacnejsie. Podla mna modularne kable onicom, naco ich mat v sufliku. V PC nepouzite kable priviazem o kejs a hotovo :-) Ale nechcem ta moc ovplyvnovat kupuj co uznas za vhodne. Ono pouzitelne bude aj to Thermaltake a mozno aj dobre tiche.

Já bych volil značku Corsair,záruka 5let, výkon od 650W nahoru. Řadu TX nebo HX. Ono je to skoro jedno do 3500 seženeš i 950W.
Vcelku by mě zajímalo jaké tam chceš nacpat paměti....? Soustřeď se na napětí max 1,65v.
A taky kde seženeš tu grafiku..:-)
Ona totiž řada 275-285 se snad už ani nedělá a zrovna sehnat slušnou 275 (asus,gigabyte) před týdnem byl docela problém. Takže jestli ji někde uvidíš skladem tak neváhej. Taky tam postrádám chladič procesoru, chladit procesor za 13litrů boxovaným chladičem je prasárna největší:-D