Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení CPU

Ahoj všem,

mohl by mi někdo poradit ohledně chlazení procesoru i7-950, quad ? Použít originál chladič je asi hloupost, tak bych poprosil o nějaká doporučení. Díky vám !

Mohl jsi pokračovat v původním:-)

Pokud se to nebude taktovat tak doporučuju CM 212+ /možná k němu dokoupit tišší noctua větřák pokud se nebude taktit/. Tento chladič mám a je to dobrý základ.Místo cvakání kolíčků se šroubuje. Dál u chladičů 1156/13xx dost často zavazí vyšší paměti - s těmahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6980 2 můžu obsadit všechny sloty.

Teplotně přetaktování core i 7 (1156) na 3600 už skoro nestíhá, při zátěžových testech s osmivlákny je teplota +- 85.

Dál vychází aktuálně testy chladičů
http://www.extrahardware.cz/test-chladicu-tuniq-th ermolab-gelid-spire-alpenfohn

při zátěžových testech s osmivlákny je teplota +- 85

ale pri desktop intel CPU nebude ta teplota vyssia nikdy, aj keby si mal box chladic bez vetraku :) Pri 85 sa intelovske desktopy podtaktuju. Skus trochu zlavit z toho pretacania :)
P.S. resp. i7 ma mozno uz trochu vyssiu Tjmax, niekde medzi 90-100 asi, takze to mas tak este na hranici to chladenie ;) Ok uz drzim tlamu :-)

Hehe, to sis naběhl:-D Rychlost , turbo i případné podtaktování samozřejmě sleduju.
Tmax 100 mají snad všechny 775 od Dualcore včetně Pentium-dualcore a všechny vyšší procesory nad 775 (např i7,i5).
Nejsem si jistý první řadou 775 - E6600/Q6600 jestli nemá 90-95.
Těch 85 se snad týkalo P4 a "throtlování" či jak se to píše.

Edit: jinak prakticky jsem si vyšší teplotu vyzkoušel taky u 4jádra tuším Q8400 přetaktované na cca 3400. Zapomněl jsem tehdy ještě u freezera při nějaké montáži v pc zapojit větřák a pustil zátěžovej test. Bych přísahal že ty heatpipe oakmžitě zahučely jak kamna:-) Vylétlo to na 105-pokud si správně pamatuju. Moc jsem to nepozoroval ale rychle vypínal:-)