Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Legalizace Windowsu

Nyni mam zkusebni verzi windows xp home a chci si poridit win 7, ale pry potrebuji legalizacni verzi. Ta je ale drazsi nez normalne a na cene mi docela zalezi.
Slo by tam nainstalovat toto: http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-home-premiu m-edition-32-bit-64-bit-cz-upgrade-dvd-verze-v-kra bici-fpp-nor-d148263.htm myslim tim to FFP
Je nejaka jina cesta, jak to zlegalizovat aniz bych si kupoval ten GGK??
Nesel by mi nejak jednoduse legalizovat ten muj nynejsi - Zkusebni verze win xp home (kdyby mi nakonec zustal XP, tak by mi to nevadilo)
Jedno vlakno staci. Pokracuj v povodnom. http://pc.poradna.net/q/view/496906-windows-7-32-b it-64-bit (fleg)

http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-home-premiu m-d142446.htm
Ber Windows 7, XP už jsou poměrně starý systém a už není tak podporovaný. Jinak ta cena, co tam je je dobrá (kdybych měl peníze tak to beru hned a rozloučím se s XPčkama :-)). Pročti si ale licenční podmínky, myslím že je docela jistý, že si musíš pořídit Windows XP a teprve potom můžeš upgradovat. Hlavně nekupuj Windows na aukru - může se stát, že se z toho vyklube nějakej strejda, co ti pošle přepálený CD a nelegální klíč. Jinak jestli to chápu dobře - na počítač za deset nebo dvacet tisíc jsi měl a na operační systém za 4 tisíce nemáš?

Co se týče XPček, tak nemáš na výběr - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8C0V6328MF5
Nebo krabicovku Win 7: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8C0V6326TEV

OEM verzi si koupit nemuzu ptz by system fungoval ale licence by nebyla platna - je to OEM coz je jen na uplne nove pocitace.

Pocitac byl za 7 tisic slozeny mym kamaradem. Nyni jsem si dokoupil par veci a na Win 4 tisice opravdu nemam.

OEM neni len na nove pocitace. Pravidla OEM (alebo v urcitych koncinach a v urcitych obdobich nazyvane "system builder") licencie si MS definuje kazdu chvilu podla toho jak sa zrovna vyspali, a je treba si pozret poriadne na webe MS ze jake maju zrovna teraz podmienky. Vseobecne OEM ma 2 zakladne obmedzenia
a) je neprenosna na iny PC (je viazana na jeden HW), oproti tomu krabicova verzia je prenosna na iny PC ak sa zo stavajuceho zmaze.
b) OEM verzia nema podporu od MS.

inac je mrkvosoftu uplne fuk ze ci si to kupil s HW, tu podmienku uz snad zrusili pred X rokmi (ale ok mozno ju zas zaviedli, necitam web MS jak dennu tlac)

To na co si dal link je len UPGRADE a to znamena na to by si musel mat plnohodnotnu licenciu aj nejakych starsich Windows (nechapem co myslis tym "skusobna verzia XP", ziadna skusobna verzia neexistovala, ak ich nemas kupene so stitkom a vsetko, tak Win7 "upgrade" pouzit nemozes)

k XP nebola trial verzia (resp. posledna snad v r.1999 a tu urcite nemas :) Proste mas nejaky XP neaktivovany (pouzivany v 30dnovej lehote), a teda upgrade verziu pouzit nemozes.
OEM asi tiez nie kedze pozeram ze ALZA zas pise u OEM dole v "Poznamka" ze musis kupit k OEM aj cely PC. Takze ostava len retail. Alebo OEM verziu XPcka (ta mala tusim inu licenciu). Prip. mozno este najdes kdesi v shopoch legalizacnu verziu XP (ono to bolo stejne jak OEM ale s trochu inou licenciu tusim). resp. toto co dal marekdrtic http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8C0V6328MF5 je legalizacne XP, to sa da kupit samostatne, aj na stary PC.
No, MS provokuje riadne s tym OEM, su to zmrdi. Preco si nekupil Win spolu s PC?