Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba čtení disku

Dobrý den, mám porosím zase dotaz. Poslední dobou mě na mém stolním PC vzikly potíže a už fakt nevím. Když přijdu domů a zapnu PC, tak jak se rozjede, tak se většinou kousne a na nic nejde kliknout. Nedá se ani vypnout a musí se natvrdo restartovat. Po restartování a znovu zapnutí PC se na obrazovce objeví toto: Reboot and select [b]proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Toto tam pořád běhá, ať mačkáte cokoliv. Takže znovu restart a potom začne kontrola disku a začne se tam něco kontrolovat - tedy přesně systé, souboru typu NTFS.
Někdy se stane, že se tam objeví i Chyba čtení disku a PC se také nerozjede - až zasae po kontrole a několika restartů.
PC je celkem nové, stáří cca 4 měsíce, původně si v prodejně mysleli že je to vadný hard disk, tak mě dali novej, ale začalo to zase dělat taky. (asi po 14 dnech s novým hardiskem).
Jak se PC zkontroluje atd... viz předchozí, potom PC jede v pohodě, ale skoro každý den po nastartování, to dělá furt ty potíže.
Prosím MOC všechny o jakoukoliv radu, MOC děkuji a s pozdravem David

aha. takže studeňák na napájecím konektoru, nebo dokonce nedostačující zdroj..

Reklamovat zdroj. Ideálně vyměnit za něco méně šitózního, klidně si i připlať alespoň za nějaký lepší fortron (a lepší fortron NENÍ Fortron s logem Eurocase a typovým označením AX(P).)

1. "PC je celkem nové, stáří cca 4 měsíce"
2. "...si v prodejně mysleli že je to vadný hard disk, tak mě dali novej"

Ak ho vypínate korektne, nemá dôvod k spúšťaniu CHKDSK.
(Dúfam, že nemáte kdesi v CD ROM zabudnuté nejaké CD.)

Ak má PC iba 4 mesiace - vôbec sa o nič nepokúšajte - okamžite to riešte s predajcom.
(Je aj otázka, či Vám vôbec nejaký HDD vymenili.)
To je iba ich starosť.

U nás na Slovensku platí, ak sú tri reklamácie - pri tretej, ak nie je problém vyriešený - vracajú sa peniaze.
Takže nezabíjajte čas, a riešte to s predajcom.

(Za podmienky, že ste Vy sám do toho PC nejak extrémne nezasahovali.)