Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou freeware utilitou zkopírovat systémovou partition Windows Xp na nově koupený disk, aby pak z n

Dobrý den, koupil jsem si nový ssd disk do notebooku (Lenovo t60) a chtěl bych na něj přenést funkční operační systém Windows Xp Professional. Udělal jsem to v Ezaeus Partition Manager (přes Copy Partition), ale když jsem pak disky vyměnil, systém nenabootoval. Můžete mi, prosim doporučit nějakou jinou aplikací, pokud možno freeware, kterou bych to jednoduše zvládnul? Nechci nic placeného, je to pouze jednorázová operace. Předem děkuji za tipy.

Pokud je jeden z disků seagate tak by mělo jít stáhnout a použít program DiscWizard (ze seagate.com) je to upravený acronics true image. Pokud disk seagate nemáš stačilo jej kdysi pro tuto operaci připojit "navíc" aby jej program zdetekoval a spusitl se.

Pokud vím, tak trial verze Acronisu umí image vytvářet, ale jen přímo z Windows (někdo se toho bojí, ale mně to vždycky fungovalo). Obnovit to pak jde z bootovacího CD vytvořeného v trialce normálně.

Ostry (koupeny) Acronis TI mi nedokazal vytvorit "kopirovaci" zalohu particie v ramci dvou disku rozdilne provenience (WD a Samec). Az po tretim :!: updatu od Acronisu tuto operaci provedl, cilovy disk ovsem poztracel clustery (aTI nejspis usoudil, ze nejsou potreba). Acronis TI uz nikdy vice. Vyzkousel jsem ruzne klonovace, ale nejvic se mi osvedcil NG ve verzi 14. Blbe je, ze zalohuje pouze z GUI. Blbe /navic/ je, ze neni free.