Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Print server.

Potrebujem poradit ako nastavit router SMCWGBR14-N v ktorom je print server. Stale nevidim tento router v sieti a tym padom nemozem cez neho tlacit. Router normalne detekuje tlaciaren a ked si otvotim cez web prehliadac router tak tam tu tlaciaren normalne vidim. Vsetko mi na nom funguje Wifi aj internet okrem toho print servera. Uz som z toho zufali. Prosim help.
Změna kategorie, původně: Programování (Kurt)

a co bys chtěl na té síti jako vidět? Nastav si adekvátně tiskový port v PC (nevím jestli je tam RAW HP nebo LPR) a nasměruj na něj tiskárnu.

P.S.: manuál, to je sprosté slovo, že? :-)

kolik USB portů ten server má? Zkusil jsi port 9101/TCP? LPR jsi zkoušel (515/TCP)?

Tiskárna je tímto routerem podporovaná (resp. je v manuálu vypsaná jako podporovaná)? USB sračky totiž jsou dost často závislé na nějakém pokakaném proprietárním protokolu mezi PC a tiskárnou..

Pokial si spominam SMC si vytvarali vlastny port SMC, ziaden RAW a tlacilo sa cez teno port.
S 1012 je to urcite funkcne. Naozaj si to instaloval podla manualu?
Btw podavas zmatocne informacie, najprv tvrdis, ze router nevidis v sieti a potom veselo rozpravas o tom ako si ho otvoris cez web prehliadac.

Cez web prehliadac ak zadam adresu 192.xxxxx tak sa mi otvori ale v zalozke "miesta v sieti" ho nevidim. Predchadzajuci router, ktory som mal bol tiez SMC a ten som videl v sieti ale bol bez print servera. V routry sa da nastavit RAW alebo LPD a kazdemu sa da zadat cislo portu. I ked je v routry detekovana tlaciaren tak nic. Dam tlacit a nic sa nestane. nachvilu sa ukaze dole tlaciaren ale hned zmizne a nic. Tak neviem ci ten papier nelezie susedovy z tlaciarne!!!!