Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití compu jako DVD Recorderu

Ahoj všem. Pohrávám si s myšlenkou, že bych si nechal do toho mýho obstarožního flašinetu nainstalovat televizní kartu a všechny věci, co jsou k tomu potřeba, bych pak mohl nahrávat z televize na HD do compu a posléze všelijak upravovat. V bytě mám kabelový digitální signál z UPC Direct.
Představoval bych si to tak, že bych tu kisnu odnesl do servisu, aby mi to tam všechno komplet naintalovali. Chtěl jsem vás poprosit o radu, jestli je to technicky možné, vzhledem k osazení mýho compu a na kolik by mě to tak bajvoko přišlo.
Děkuji moc a jestli vám to přijde jako stupidní dotaz, omlouvám se.

Pokud tam máš settopbox tak by mělo stačit výstup z něj rozdvojit a do počítače koupit analogový tv tuner s hardwarovým převodníkem do mpeg2. Čili aby nic nepočítal procesor a rovnou z toho lezlo zkomprimované video. Jinak je to podle mě nepoužitelné.

V praxy to jsou karty které mají certifikaci na windows media center edition a vysloveně napsané že mají hw encoder. Například bych se podíval na cenu
WinTV-HVR-1600
http://www.hauppauge.com/site/products/data_hvr160 0.html

Celý nápad s pc jako dvd recordér se mi zdá praštěný.
Díky tomu že nepřijímáš normální analogový signál ale máš tam UPS a STB tak bys ukládal jen to co bys měl zrovna "puštěný v tv".

Možná se na to dívám moc záporně, ale dvd rekordér mám se 160gb diskem a je způlky plný a nemám čas se na to dívat a už kašlu na to něco ukládat. To neberu v úvahu ten nápor levných dvdček, plus případně filmů/seriálů ke stažení /zasraný 1tb filmama/serialama mám určitě/a dále se můžeš podívat na internetové archivy některých pořadů.

Nevím co bys ze současné produkce ukládal aby to pro Tebe mělo cenu investovat do toho řádově +-1500kč. Nebylo by lepší koupit předplacenku na rapidshare pokud chceš opravdu něco určitého ukládat na disk ???