Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nokia 5230 (5800) zamrzávají ?

Poraďte pls, Chci si koupit nokii 5230 nebo 5800, nejde mi tak úplně o wifi ani o foťák, ale o to že se na netu hodně mluví o tom že tyto telefony zamrzávají, někdy se úplně zaseknou (vím že nokia 5230 má něco slabší procesor než 5800) chtěl bych raději 5230, tak jak je to s tím ZAMRZÁVÁNÍM ?, tímto se obracím na majitele těchto telefonů. díky za odpovědi, moc mi pomůžou.

Mám nokii 5800 už rok. Zatím žádné problémy nebyly, ale když je náročnější video, tak se jednou za čas stane, že se zasekne. Stačí ale restartovat a je OK. Poslední dobou dělá potíže hudební přehrávač, dohraje písničku a zamrzne. Možná to je tím, že mám plnou paměťovou kartu, což jsem nikdy předtím neměl, nevím. Vždy ale pomůže restart nebo chvilku počkat.

gps pouze venku. V budově to nejede. Z továrního nastavení je to nastaveno na asistované gps, takže jsem se dost divil, když mi mizely peníze z kreditu, protože to potřebuje připojení k internetu. Pak jsem si to nastavil na integrované gps a funguje to. Po zapnutí (venku) se asi 2 min. vyhledávají satelity a pak to funguje uplně bezproblemově. Nokia vydala nové ovi mapy s navigací zdarma. Už jsem to vyzkoušel a jsem s tím spokojen.

mám 5800 asi třičtvrtě roku a se zamrzáním systému problémy nejsou. Problém je ve zpomalování systému, to je úměrné počtu nainstalovaných i odinstalovaných aplikací. Takže pokud si telefon pořídíš, tak si před každou instalací aplikace rozmysli jestli ji opravdu potřebuješ. Protože až se ti telefon zahltí tak pak už zbývá jen Hard Reset

Ano, hard reset je obnova do stavu po vybalení ze škatule... Dělá se to (obvykle) u symbianových Nokií kombinací *#7370#, po zadání na klávesnici se teflon otáže, zda to opravdu chceš a následuje restart. Veškerá data typu kontakty, nastavení apod. jdou tím do kytek. Je to taková obdoba formátu a reinstalu.