Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí PC (po nahrání instalačních souborů Windows)

Zdravím Vás,

měl bych dotaz ohledně svého HDD (popřípadě jiné součásti svého PC).
Dne jsem provedl instalaci Windows 7, který probíhala v pořádku. Bootovaní, Formát HDD, Instalace (poté následný restart po instalaci) zde nastal problém! Po restartu zůstal počítat ve stadiu úvodní obrazovky, a nedošlo ani k výpisu Hardware. Bios nedokážu zobrazit (zamrzne to vždy po zapnutí PC). Po odpojení HDD (kabelu SERIAL ATA) dojde k možností najetí do BIOSU a také k výpisu Hardware v PC. Poté dojde k další instalaci Windows (načítaní z mechaniky).
Samozřejmě bez úspěchu, když není zapojeno HDD. Po zapojení kabelu (SERIAL ATA) opět PC zamrzne při zapnutí!

Nevíte kde by mohla být chyba? Popřípadě mam koupit nový HDD?

Nemá to logiku aby sa to takto správalo.
V BIOS-e nastav SATA radiču režim IDE. Choď na web výrobcu svojho Hard disku, poobzeraj sa tam po utilitách ktorou by si prípadne prepol svoj disk "natvrdo" do režimu SATA1. Inde ako v nekompatibilite prenosových režimov nevidím dôvod aby BIOS disk nedetekoval. Samozrejme ak je funkčný a napájanie je v poriadku.

Logiku to určitě má. Disk evidentně chcípnul, ale chcípnul tak napůl. BIOS se něco snaží detekovat, disk nějak odpovídá (nesmyslně) a než BIOS prohlásí disk za mrtvolu, tak to vypadá jako by zhebnul celý systém. Už jsem měl několik takových disků v rukách. Někde v některých BIOSech se dá nastavit prodleva při detekci HDD, standardně to bývá na 35 sekundách, možná by pomohlo tuto prodlevu zmenšit, ale disk to tak jak tak neoživí, ten už je tuhej...

mam ten stejny problem mam 2 ata hdd oba sly bez problemu ale jednou jsem pc vypnul a pri zapnuti zamrzl hned na zacatku skusil jsem odpojit hdd kde je nainstalovany system a bez problemu to po restartu nacetlo instalaci druhy hdd kde byl system se taky zapnul bez problemu ale kdys tam prdnu oba tak pc zamrzne a nedostanetese nikam nevim co stim je mozny ze jsem to programem driver scan nejak dodelal (Podle me ne :(.) ale vazne netusim co stim je