
zablokování stránky s nevhodným obsahem 18+
Ahoj, dospěl čas kdy dětem už pučím počítač i samostatně a chtěla bych se zeptat jak zablokuji stránky s nevhodným obsahem do 18. let. Používám Mozillu Firefox. Děkuji
Tak dík za rady, řekla sem tatíkovy at si snima promluví a počítač se přestěhuje do obejváku vedle TV at sou pod dohledem a až budou větší, tak se jim stejně pořídí počítač do pokoje, ale snad už budou mít rozum.
No, k debate o nebezpecich internetu bych spis nez vyse zminene stranky s hvezdickou zminil ochranu soukromi. Internet je nejen zdrojem informaci, ale i mistem kde se potkavaji lidi. V ruznych diskusich, socialnich sitich i hrach. Aby vedely, ze ne kazdy je v realnem zivote to, za co se vydava na internetu. Problem je tedy medii dost zvelicovan a diskusni fora pro mladez rozhodne nejsou protkana pedofily pod kazdou druhou prezdivkou, ale jak se rika, duveruj ale proveruj. Musi se naucit tridit informace, rozlisovat co muze byt realne a co ne, overovat si informace z ruznych zdroju, drzet si odstup pri setkavani s jinymi lidmi a vse brat s nadhledem. A k tomu je muzete vy uspesne vest. Pak si myslim, ze zadne nebezpeci nehrozi.
Mohu potvrdit kamarádovo 12 letého syna obtěžoval nákej úchilák na kterého narazil na lidé.cz nabízel mu peníze a různé dárky jako je mobil atd. za schůzku a že mu dobije kredit když mu posle náké fotky naštěstí okamžitě sel za rodiči a pak se do toho vložila policie. Bohužel tohle se děje dnes a denně a hromada dětí třeba nákou tu fotku pošle tak je důležité si sním taky o tom promluvit.
Přidám svou kapku k tématu.
Někdy před třemi-čtyřmi roky jsem ve třech rodinách nasazoval Crawler Parental Control (?). Ve dvou z nich to běží dodnes a řekl bych, že k plné spokojenosti. Netvrdím, že jsou tyhle programy neprůstřelné, ale rozhodně jsou použitelné. V těchhle případech jde o jediný počítač v rodině, který (občas) využívají i rodiče a udržuje jim ho externista (já). Tedy žádní samozvaní experti z okruhu kamarádů, žádná reinstalace po dvou týdnech.
U dcery jsme kdysi nasadili keylogger a podle přístupů upravovali hosts soubor. Samozřejmě že se hambatým obrázkům na netu nedá vyhnout. Zajistíte si ale falešný pocit že máte kontrolu nad tím, co kam děcko píše.