Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přestávají fungovat ovladače USB/USB2.0 WinXP SP3

Prosím prosím o pomoc, jsem už z tohoto problému na prášky :-(

Stav: normálně fungující systém WinXP SP3 legálně instalovaný výrobcem (ASUS W1Jc notebook).
Odebeu zařízení vytažením z USB - (například myš, externí hdd) přepnu do úsporného režimu za chvilu otevřu normálně systém funguje opakuji přepnutí do spořícího režimu, otevřu a najednou to zahlásí že nerozeznal USB zařízení
myš svítí detekována jako neznámé zařízení, hdd detekuje jako neznámé zařízení atd atd atd ... (samozřejmě zařízení typu HDD odpojuji nejdříve softwarově a pak teprve vytažením z portu)

Zkoušel jsem přehazovat USB ovladače ICH7 82801G verzi 7.2.2.1001 (2.9.2005) verzi 8.2.0.1008 (13.9.2006) a dale Win nabídnutým ovladačem N10/ICH7 9.1.1.1016 (5.8.2009), odinstalování restartování aktualizování ovladačů a nic nepomáhá :-( . Na tech. podpoře asusu jsem se nic nedozvěděl ani nebyli schopni nic říci, to samé Microsoft podpora a nemluvě o nemožnosti stáhnout jakékoliv ovladače k tomuto notebooku v pořizovací hodnotě 50.000,-

toto se stalo již poněkolikáté a nikde nemohu vygooglit radu co s tím :-(

Pokud se toto již podaří rozchodit, tak stejně nefunguje USB2.0 a WIN na mne řvou že zařízení (například externí hdd) může pracovat rychleji a že ho mám připojit do USB2.0 portu (i když v něm je připojené), bohužel ovladač USB2.0 nelze nijak nainstalovat a ani není detekováno ve správci. Stejný problém je s BTooth - ten již nefunguje od nainstalování SP2, tyto problémy jsou od nainstalování SP3.

Flash BIOSU také nelze provést, nicméně myslím že není třeba - je tam verze 210 a v novější 212 je jen nějaké "LCD vs teplota"
NA desce je i945PM 82801GHM (ICH7-M DH)

Tak USB jsem rozchodil (vcetne pciexpress modemu ktery bezi na usb driveru) a to sice postupem:
1, odebrat zarizeni ve spravci
2, smazat drivery ve C:\WINDOWS\system32\drivers
3, restart
4, pri instalaci jsem zadal rucne ovladace Intel ICH9 - (i kdyz myslim ze by to fungovalo i na ich7)
5, vyhledat zmeny hardware
6, nechat automaticky nainstalovat ovladace HID (mys) a modemu a vubec zarizeni vlozenych do usb portu

jedine bohuzel stale nejde vnutit ovladace USB2.0

Jmenuje se to tusim podpora rezimu spanku a melo by to byt ve spravci napajeni v zalozce (prekvapive) rezim spanku. Zrus tam tu fajfku a restartuj. Nevim ovsem, jestli si to samo od sebe odmazne a po zapnuti znovuzalozi hiberfil.sys - proto radim jej po vypnuti fyzicky zrusit.

komp je od toho aby bezel a ne chrapal

Tak proc ho uspavas? Nemas zapnuty sleep a chodis do hibernace ]:). Asus ma vlastni ulitu pro rizeni spotreby (z pleziru si nevzpomenu a guglit to nehodlam), ktera nahrazuje windowsi usinani. Vypni to tam.

Takze naprosto netradicni nicmene ucine reseni:

- odebrat drivery USB
- nainsalovat doporucene drivery N10/ICH7
- vypnout
- odpojit baterku a nekolikrate konektor napajeni cca 1minuta opakovani
- start
- nainsalovat doporucene drivery N10/ICH7
- tesit se z nalezeni mysi a ostatnich usb komponent

si nejake kondiky pri prechodech z a do spanku ci co ...