Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 9.1 - zbavení se horní "start nabídkové lišty"

Ahoj,

v rámci své diplomové práce jsem byl "přinucen" přejít na linux ;), vybral jsem Ubuntu a jsem docela spokojen a nevylučuji, že tu zustanu - nicméně bych rád věděl jakým způsobem se zbavím té lišty nahoře, kterému jsme ve windows řikali "start
nabídka" - pokud možno nějakým scriptem či upravou konfiguračního souboru, abych mohl disablovat/enablovat tuhle lištu sám programově, protože i když pravé kliknutí na nabídku funguje, není to to co hledám.

Dekuju ;)

Dik, mozna jsem to blbe napsal, ale neni to presne to co chci ;).

Pointa je takova, ze chci aby to bylo uplne pryc - tzn nepouzitelne a udelat to nejakym scriptem. Nasel jsem jeste nejake nastaveni : http://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/aut o-hide-paneltask-bar-in-ubuntu-linux/ a to take porad neni ono -) libilo by se mi neco jako "unistall paneltask" ;)

dik, spustil jsem a nevidim efekt i kdyz podle promene auto_hide jsem necekal, ze by to delalo to co bych chtel. Hledam spise kouzelna slova typu install, remove, destroy, delete ... ;)

ha tak tam je opravdu "Delete panel" - to by mohlo byt ono, pri pravem kliknuti, ted se to bojim jen tak na zkousku odkliknout protoze pak to nedam zpet :-), jako spravne linuxove kopyto

to jsem prave take nasel :( navic to spis potrebuju scriptem, pokud nelze nejak jednoduse vytvorit linuxovou live ubnutu tak ze z ni nabootuju a upravim vse jak potrebuji a pak to smahnu.