Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení routeru - nefunguje připojení

Ahoj, mam problem ohledne zapojeni routeru. Na routeru jsem nastavil statickou adresu, dal klonovani. Na stolnim PC jsem nastavil automatické ziskani nastaveni IP z DHCP serveru. Jinak mam pripojeni netu pres kabel. Ten jsem zapojil do routeru (zdirka internet) a z routeru (LAN) kabelem do PC (tak kde byl pripojen driv net).
A bohuzel se mi nedari pres router pripojeni na net...
Ma nekdo nejake rady? Protoze si myslim, ze to mam nastavene dobre.
Dekuji

To me napise, ze nazev souboru nebo jmenovka svazku je neplatna...
Nestaci kdyz dam

ipconfig/all

a pak to sem hodim?
Pripojeny jsem asi tak, ze na spolecnym baraku mame antenu kdtera prijima signal a z anteny pak vedeny kabel k sousedovi a odsud ke mne. Ovsem jak to je u souseda delano nevim :(...

Sorry uz blbnu, zde je vystup:
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : xxx-40f25038a51

Primární přípona DNS. . . . . . . :

Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý

Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne

WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 3:

Přípona DNS podle připojení . . . :

Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-17-70-5D-D7

Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne

Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.107.13.40

Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.240

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.107.13.33

Servery DNS . . . . . . . . . . . : 10.107.4.129

to je zvláštní, že to soused takto nastavil:
gateway pro wan routeru: 10.107.13.33
static ip / maska: 10.107.13.40 / 255.255.255.240
dns třeba ty: 10.107.4.129, 10.107.3.1
doufejme že vám bude fungovat net oběma ...

na lan straně routeru nech co tam má (192.168.0.1)
rozsah dhcp stačí omezit jen na část, třeba těch: x.x.x.100-.199

v počítači je pak jedno zda si nastavíš automatické získání ip, nebo statickou adresu: 192.168.0.11 / 255.255.255.0, brána 192.168.0.1
dns třeba podle wan strany, nebo googlí: 8.8.8.8, 8.8.4.4

na straně 31 manuálu k dir-615 je "lan setup". ale to neřeš - když se do nastavení routeru dostaneš, tak až po něj ti připojení funguje.
jen mě fascinují ty hodnoty "wan" vstupu routeru - když jsi měl tyto hodnoty nastavené přímo na svém pc, fungoval zároveň net tobě i sousedovi? co má u sebe soused za krabičku?