Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Software na úpravu videa

Dobrý den.
Potřeboval bych nějaký ten ,,prográmek" na úpravu videa (přidávání efektů, sestříhávání atd. atd.)
Jsem schopen do softwaru investovat nějaký ten peníz, jen chci nějaký tip, abych si nekoupil něco, co dále nevyužiju...
Děkuji :)

v cene okolo 80-150 eur ťažko niečo nájdeš na podobnej úrovni ako spomenutý edius NEO a adobe premiere elements,ešte snád sony vegas,o tom finančnom zruinovaní som hovoril kvôli tomu,že NEO a Elements verzie sú prispôsobené cenovo domácim užívatelom,nieje tam viazanosť na certifikovaný hardware,full verzie Edius HD/Nx a Adobe premiere/premiere pro sú už cenovo podla zakúpených doplnkov niekde úplne inde ako finančné možnosti bežného smrtelníka,resp.normálneho domáceho užívatela,ktorý sa nemieni profesionálne živiť spracovávaním videa ,proti pinnacle studiu mám osobné výhrady kvôli tomu,že vzhladom na to,že pôvodné určenie programu je pre domáceho užívatela,je pinnacle studio velmi vyberavé na hw zostavu a stačí nesprávna verzia ovládača grafickej karty,alebo iná maličkosť a pinnacle studio sa začne správať naprosto nekontrolovatelne,alebo ho nieje možné udržať v stabilnom chode,dalšou "výhodnou" vlastnosťou pinnacle je nutnosť dodatočne aktivácie prakticky všetkých kodekov,pluginov a často aj ich dodatočné zakúpenie,lebo v samotnej inštalácii je len demo,takže si človek vlastne donesie domov polofunkčný polotovar,to u edius NEO/premiere elements nehrozí,stačí jedna aktivácia zdarma a je to/u ediusu len zadanie produktového kodu z cd,nič iné/

Záleží na tom, jak moc, jak vážně a na co to potřebuješ (zpracování homevidea či sestříhat nějakou blbinku z hraní hry). V případě vážnějšího použití hlasuju za Sony Vegas (nějakou odlehčenou verzi, Movie Studio Platinum).

Dá se teď ve slevě pořídit i plná (Sony Vegas Pro 9) verze za 9 tisíc: http://www.erpea.cz/vegas-pro-9-a-dvd-architect-pr o-50-en-esd-p-77.html

Stáhni si 30-denní dema a zkoušej. Pokud nemáš s editací videa zkušenosti, počítej ale s tím, že se to za hodinu nenaučíš; videoeditory jsou docela složité programy.

Za sebe vím, že Pinákla ani Ulead bych určitě nechtěl. A Windows Movie Maker.. škoda slov.

Opravdu záleží co chceš dělat. Na jednoduché věci jsou programy zadarmiko (Virtualdub, Windows MovieMaker Avidemux...) přidávat v nich titulky, obrázky, střih či různé efekty jde.
Samozřejmě na profi práci jak psal L-Core. Ale nejdříve by možná nebylo špatné, vyzkoušet nějaký ten zadara a trocu se naučit ta videa upravovat. V drahém programu se pak lépe zorientuješ a nepřijde ti to jako vyhozené peníze. :-)

Zkus Linux. Jsou tam vynikající aplikace. Můžeš vyzkoušet profesionální aplikaci Cinelerra, poloprofi Kdenlive. Oba nahradí placený Cyberlink Power Director z Windows (něco jako Pinnacle Studio ale na rozdíl od Pinnacla plně funkční). Další se nabízí videoeditor Kino, programy na DVD authoring DeVeDe nebo Tovid či Todisc. Poslední tři umožní udělat do DVD krásné menu. Vše zcela zdarma a legálně.