Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s naběhnutím PC musím koupit 24pin zdroj?

Mám základní desku s Nforce4 s939, A64 3000+, GK GigaByte 6600, HDD seagate PATA 160GB a 200GB, 2x512DDR 400MHz, a zdroj Fortron 350W 20pin na základní desce je však konektor pro 24pin zdroj ale přesto jde zdroj zapojit a jede to ale mám problémy se startováním Wokna mě naběhnou většinou až na 3tí pokus prostě při zapnutí počítače jen černá obrazovka (někdy se nezapne ani obrazovka takže nenastartuje ani bios) a nic se něděje tak to musím vždycky několikrát restartovat a pak to naběhne a je to bez problémů nemůže dělat problém že mám jen 20pin zdroj? nebo co to má za vliv mít 20 nebo 24pin? má to mít větší stabilitu nebo na co to je když to jede i na 20pin? Připomínám že to je značkový Fortron 350W.

teda to se mi moc nezdá, tohle by ten fortron měl utáhnout. Doporučil bych tedy odpojit jeden hd případně cd jestli tam je a zkusil to otestovat. Není nikde "napsané" že i ten fortron nemůže být vadný. Nemohl by jste zde napsat přesně typ desky a grafiky ? (některé základní desky vyžadují již zdroje se specifikací 2.0, zvlášt s pci-e). Je třeba odhadnout energetickou náročnost. Pak lze udělat nějaký závěr.

což není zrovna nejlepší řešení a oproti zastrčení 20pinového konektoru do 24pinové samice na základní desce přináší navíc jen přechodový odpor díky té redukci ale neřeší to, že ze zdroje jde jen jeden 12v kabel ze kterého se řeší napájení cpu.u amd to zas tak nevadí, intel žere víc a používá snad jen tu 12v větev.

Právě to jsem si myslel že by mě ta redukce na 24 pin vůbec nepomohla takže nechápu proč se vůbec vyrábí::) jinak ten čtyřkolík ze zdroje mám u CPU samozdřejmě taky zapojen podle mě musí být problém asi v desce a nebo je to podle mě ještě nekompatibilita Desky s Grafikou protože vím že jsou strašné rozdíly ve výkonu třeba 3Dmark 2001 (vím že to je starej mark ale stejně) mám někdy 10000 a z toho zas někdy 14000. virama to nebude když to zkusím naformátovat tak jsou ty výkyvy výkonu stejné. (jinak bych chtěl ještě dodat že tam mám nejnovější bios desky a CPU mám s jádrem Winchester)

Pokud je ten zdroj zdravý tak by to měl bez problémů utáhnout. Mám fortrona 350w s 12v ventilátorem a už byl zatížen i 4mi disky a 4x512ram a hraním her na přetaktovaném x800gto 585@625 - nehledě k procesoru AMD 64 který jede na 2,65Ghz. Zdroj mám taky 20pinů a desku 24. Přídavné napájení 12v čtvereček do desky máš připojené ?

Nicméně asi bych zkusil jiný zdroj. Těch 24pinů má extra význam u procesorů intel. Viz článek na svethardware.cz kde je o specifikacích atx 2.01 zdroje a je tam vše vysvětleno.

Zkus otestovat paměť a odpojit nepotřebné zařízení např. druhý disk.

ten zdroj musí výkonově na ty komponenty stačit. Půjčte si jiný zdroj (pokud no name tak 400W) a zkuste to s ním, zda není vadný. Všechno nepotřebné odpojte a postupně jej zatěžujte až do osazení všech dílů, tak vyloučíte i případný vadný hw - tedy krom základní desky.

tak zopár rád : 1. Forton určite není značkový, 2. neviem akú máš grafiku ale 350W sa mi zdá málo, 3. Ja mám dosku DFI tiež s Nforce 4 a socket 939 a zdroj Thermaltake 480W a tiež mám 20 Pin conector a na doske je tiež 24pin a žiadne problémy nemám. :>:

Nestiha ti ten zdroj. 20/24pin je zpetne kompatibilni (pridavna vetev se "stara" vicemene o napajeni PCIE), takze bych se poohledl po jinem (vykonove i znackove) zdroji. Fortron je IMHO (J.) dost precenovana znacka a v dnesni dobe existuji za mensi prachy lepsi PSky (ThermalTake, Asus,...) - zkus (mas-li moznost) vypujcit a vyzkouset.

BTW: dvanactivoltovy vystup pro CPU (2x2 kostka) mas zapojeny, ze?

Prestoze taky povazuji Fortron za spolehlivou kvalitu tak musim rict, ze neni lekem na vsechno. Na PC (P4 Prescott 3.2GHz, 2xHD 160GB, DVD RW LG, CD RW Teac a grafika nVidia 6600 takze dost velky odber) mi odesel zdroj a tak jsem ho docasne nahradil starou noname sunkou 300W naprosto bez problemu. Kdyz nadesel cas ukoncit docasnost koupil jsem Fortron 400W (THN) za nejakych 1600,- a ejhle - PC startoval az na druhy pokus i po vymene zdroje. Odzkousel jsem i Eurocase se stejnym vysledkem. Jediny zdroj, ktery funguje bez problemu je ten stary 300W noname a pokoj mam az po koupi Fortronu Epsilon 600W, ovsem za nejakych 3 300,-. Muj, mozna chybny, nazor je ten, ze moderni zdroje jsou sice spolehlive, nicmene maji problem pri nabehu s velkou zatezi.

Tak víte čím to asi bylo? Chyba byla způsobená zdřejmě pamětma měl sem tam 2x512MB DDR400 Transcend v dual kanálu a asi ten dual kanál při fsb 400MHz nestíhaly, ted sem tam dal Kingston 2x512MB DDR433 (stojí jenom 1160 i s DPH) a od té doby je to bez problémů, tak doufám že to třeba někomu pomůže jestli má stejnej problém chce to zkusit dát jiný (lepší) paměti.

Ne neměl sem nic přetaktovanýho fsb jsem měl na 200MHz a Hyper transport na 5x (takže 5x200= 1000MHz)a časování pamětí sem nechal podle SPD stejně když sem je nastavil jinak tak to nenaběhlo vůbec ale ted s těma Kingston 433MHz to slape na 414MHz 2,3,3,5. Při této frekvenci by měli jít (podle recenze na svethardware) nastavit i na 2,2,2,5 ale mě zvládnou jenom 2,3,3,5 takže buď mám špatný kousky a nebo mám shitovou desku ale aspon mě to už nedělá problémy.

Ta to su z toho jelen uběhlo 3/4 roku a celou dobu to bylo absolutně bez problémů a teď mě to začalo dělat uplně to stejný zase musím několikrát restartovat než mě najede systém tak nevím jestli "stárne" HW a už nestíhá nebo čím to zas je, nic sem s tím nedělal a najednou z ničeho nic to začalo dělat to stejný co před 3/4 rokem a je divný že po zapnutí se to zasekne pokaždý někde jinde někdy nenajede ani POST a z toho se to zase někdy zasekne když už se načítají XPčka.

Bydlím normálně na vesnici a mám záložní zdroj takže mě kolísání napětí snad vykrývá tím to určitě není, zdroj sem nevymněnil ale říkám že to jelo od té výměny pamětí naprosto bez jediné chyby naprosto stabilně, jinak kondíci okolo CPU vypadají OK jako nové, Test Pamětí OK už sem si s tím pořádně vyhrál abych nastavil nejnižší možný stabilní časování. a chladiče taky OK na CPU se ani nehne a na GPU je pasiv (skřín mám otevřenou a na hmat docela vlažnej, při nezatížení samozdřejmě) a na základovce taky OK. Dodávám že až PC nastartuje tak je naprosto stabilní jenom ty starty.