Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zavedení FTP serveru používajíc router

Dobrý den,
potřeboval bych píchnout se zavedení FTP serveru, když používám router. Abych to upřesnil, vím jak nastavit FTP server (používám Gene6FTP Server), ale problém je, že od té doby, co používám router, už nemám svoji starou IP adresu. Totiž, míval jsem internet normálně přes kabel, ale nyní je kabel zapojen do routeru a z něho vede další kabel už do PC. A tak, nyní nemám normální IP a FTP server se nechce zapnout i když měním adresu FTP serveru na IP adresu svého routeru. Zkoušel jsem i port forwardování portu 21, nijak nepomohlo. Tak jsem vděčný za jakoukoliv pomoc. Děkuju.

vtip je v tom, že konfigurace FTP serveru JE VŽDY poplatná konfiguraci sítě. A proto je dobré znát jak FTP protokol funguje, protože potom už ho dokáže nakonfigurovat i malé děcko. Celé toto vyřešil už nahoře MaSo, zbytek reakcí na tento dotaz je zcela nepotřebný balast, včetně tohoto příspěvku.

Poslyšte, děkuji vám všem moc za snahu, ale tohle je na mě pořád dost náročné. Z článku jsem nebyl moc rozumný, bylo v něm hodně věcí, kterým jsem nerozuměl. Ale nicméně, stáhl jsem Serv-U a ten dokázal vše nakonfigurovat sám. Dokázal se nějak "zařadit" k UPnP routeru a vše nyní funguje.
Omlouváme se, že jste se mnou takhle lidově řečeno s*ali. Nicméně, moc vám všem děkuju, problém vyřešen

ok
sorry guys )
som rad, ze vsetko funguje )
moje nadstavene je dost divoke.
viem to,
no k tomu nadstaveniu viedla chyba mojho providera, tzv. staticIP. Dva a pol mesiaca som bol v tom, ze ju mam ( staticIP ), ved som si ju vybavil a platil !
lenze omyl !!!
za tie vyse dva mesiace som milion krat prestavil router, siet, zrusil a back-upoval router a sietove nadstavenia atd.
z toho ma dostal jeden tel. , kde som mojho providera uistil, ze chyba je na jeho strane. zial, nenakonfigurovali my porty.
static IP som pouzival uspesne este necely mesiac, ked som ho zrusil, uz som testoval a pouzival sluzby
www.no-ip.com a www.dyndns.com. dobre sluzby ! vrele odporucam )))
uznavam, ze vyssie vzpomenuty opis mojho riesenia ftp je trosku zlozity !!! )))
v kazdom pripade, som si v nom vtedy spravil riadny poriadok vdaka chybe mojho providera.
pozdravujem vas a zelam vela uspechov !