Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola cat5 kabelaze

Potreboval by som skontrolovat kable v nasej firme, kedze sme mali mensiu havarku. Kable su v zemi, v stenach a kde kade, takze potrebujem nejake jednoduche zariadenie ktorym by som mohol ceknut ci je kabel (prenos cez kabel) neporuseny, alebo aspon pouzivatelny. Nieco nie drahe, ale spolahlive. Nejake navrhy? Dakujem.

Kupil som nakoniec lacny tester, nech sa orientacne zorientujem nielen ci su kabely v poriadku, ale aj ako su potahane (nemame ziadnu dokumentaciu nic.) Tester ukazuje stavy Crossover, Straight, No connection, Short. Prve tri mi je jasne co znamenaju, ale co moze znamenat stav Short, vie niekto? Vdaka.