Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvláštní samovytváření adresářů

Táta má problém s PC, systém W2000. Občas si stáhne nějakou mp3 přes StrongDC. Používá aktualizovanou verzi Avastu (žádné chybové hlášení, žádný vir).

V adresáři Download, kam se mu ukládají stažené mp3 ze Strongu, měl uloženo několik souborů a adresářů během posledních šesti měsíců. Najednou se mu sami vytvořili jakoby adresáře ke každému souboru.

Např. k souboru Tucny Michal - Posledni kovboj.mp3 se mu vytvořil adresář/soubor(?) s názvem Tucny Michal - Posledni kovboj.mp3.exe

Tváří se to jako adresář, ale po kliknutí vyskočí hlášení, že nejde o adresář ani soubor.

Všechny tyto soubory se vytvořily 17. února v 18:00. Když je smažu, tak se někdy objeví znovu a pořád je datum a čas vytvoření 17. února v 18:00.

Možná s tím souvisí druhá chyba. Když najedu na soubor a chci ho smazat (ať už klávesou Delete nebo přes nabídku myši), tak se smaže jen jeden soubor a u dalších vyskočí chyba v aplikaci Explorer, s tím že je potřeba ji restartovat. Po restartu PC je vše stejné. Soubory se mi podařilo smazat jen pomocí aplikace Unlocker.

Chápu, že tenhle popis je dost zmatenej a možná bude těžký si to představit, ale přesto prosím o nějakou radu (reinstalace systému bych radši nechal až jako krajní řešení). Aspoň nějaký nakopnutí, kudy tudy do Bavorova :-)

O víkendu musím pracovat, ale příští týden k němu pojedu, tak abych měl nějaký nápady v zásobě. Díky.

díky moc, vypadá to skoro tak

je nutné, aby se vir projevoval všemi tam popsanými úkazy? jemu se děje jen to vytváření divných exe souborů

to mazání s tím asi souviset nebude, a v popise jsou i nějaký hlášky, co by se měly objevovat, ale ty ještě neviděl (možná teprv přijdou)