Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde bootovat s CR-ROMu...

Mam nainstalovany windows xp, kde cd-rom normalne funguje. Potrebujem nabootovat do ERD commanderu, v biose mam nastavene bootovanie s CD-Romky ako prve, ale vobec sa z nej neda bootovat, skusal som aj ine cdcka, ale tym to nebude. Bios ju normalne detekuje, skusal som aj vypnut vsetko ostatne a nechat len ju,ale vyskoci mi len potom hlaska invalid system disk, cize vobec sa system z nej ani nepokusa nabootovat. Tak som si spravil win 98 bootovaciu disketu, ale zda sa mi, ze ERD commander 2009 sa z dos promptu spustit neda, ak ano, budem vdacny za radu. Resp. co by som este mohol vyskusat, aby sa mi to bootovanie podarilo rozbehnut z tej CD-Romky...vdaka!

U starých desek se stávalo, že aby bylo možno z CDROMu bootovat, tak musel být jako Master, nebo být na primárním IDE, nebo musel mít v BIOSu nastaveno NONE (popř. naopak, co jen hrdlo ráčí). Zkus si tedy pohrát se zapojením CDROMu a jeho nastavením v BIOSu (a neodvažuj se k tomu IDE psát, že se tě to netýká, že máš SATA - tyhle informace tajíš a my nemůžeme vědět, co tam za šunku, nebo superdělo máš ...).

sata ta doska nema...je to doska IBASA MB800H, je to pocitac, co sa pouziva na ovladanie jednej strihacej masiny...prepajat som tiez skusal...cd-rom mam na samostatnom kabli ako master, jumper je tiez spravne, bios ho detekuje v pohode, ale aby z neho nacital pred startom windowsu cdcko, tak to ani za pana, uz mam z toho ine nervy:)

este som skusal aj pripojit cez redukciu iny cd-rom do usb portu a v biose som dal bootovat z USB-CDROM, aj tak neuspesne...nenapada vas ako inak by som do toho kompu dostal ten soft??, windows nie je problem nahodit, ale ten soft sa da len bootovanim z CD-ROMky, z dosu sa jeho instalacia neda spustit, teda mozno da, ale netusim ako a ani z windowsu sa neda spustit...to sa naraz instaluje system+ten soft...

Dosku sice nepoznam, ale v starsich biosoch sa dal nastavait aj parameter delay, ktory umoznoval dlhsi cas biosu na "osahanie" hw.
Urcite to fungovalo na diskoch, malo by to ist aj na cdrom, je celkom mozne, ze bios akoby nestihol detekovat cdrom aj ked ty pises, ze ju normalne vidi.
Pripadne skusit inu.

Nepochopil jsi moji myšlenku. Tady nejde o to, že deska (potažmo BIOS) CDROM detekuje. Tady jde o to, že u některých desek, aby CDROM bootoval, bylo nutno nastavit BIOS určitým způsobem a v při ostatních nastaveních sice CDROM fungoval, ale nebootoval. Zkus tedy různá nastavení: autodetekci, none, cdrom ... Většině desek je to jedno, ale setkal jsem se s případy, kdy to muselo být nastaveno určitým způsobem, pokaždé jiným.

Tak problem vyrieseny...som si isty ze rano som to tak skusal, ale vtedy to neslo, mozno, ze sa mylim a mal som to inak, vo vyrobe je kopec krasnych zien, tak ma troska zmiatli:))...tak doska ma dva IDE sloty...cd-rom som dal do prveho slotu na samostatny kabel a disk na druheho slotu a voala, uz bootovat islo. Tato doska asi nepodporuje multiple boot, ci ako to je, je jej jedno co je v biose, prioritne je pre nu, co je pichnute v prvom slote IDE1, po natiahnuti obrazu som to musel zase prepojit, ze do IDE1 som pichol disk...dakujem vsetkym za pomoc a ja odchadzam na pivo:)...

to , co mi to vypisuje ,je v anglistine a trva len 2 ci 3 sekundy , a inac nerobim to po prvy raz, mi jednoducho len takych 3 sekundy nieco nacitava a nabehne do win , a ked dam aby som mal boot primar cd rom tam ani mi to nenacita a hned ma da do win. este vcera som to robil a islo to v pohode

mal som pocit ze win. kde je servis pack 3 je dosrati ,lebo mi robil to ze mi zmrzol comp a samo mi to restartlo,ale to mi robilo aj pri tom druhom windowse a teraz chcem dat naspat ten servis pack 3 win. a mi nenabootuje ani ten ktory mam teraz. JE TO ZAHADA.