Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 a paměť

Koupil jsem po nadšených zprávách nový systém a nainstaloval 64bitovou verzi na mé pc s 4gb ram.
Největší překvapení mě čekalo po nahlédnutí do správce úloh a velikosti obsazené paměti. Číslo se pohybovalo nad 880mb(!) po nabootování, bez spuštěných programů. Např. Photoshop potřebuje ram co nejvíce, což je znát při práci s 12mpix fotkama. V XP 32bit byla k dispozici ram cca 1,7gb, tady to je pouze o 1gb a něco navíc. Ten zbylý sežere systém. Staré dobré časy s 95mb paměti pro systém jsou pryč. Co na to odborníci na tweakování? Dá se ta hodnota 880 snížit? Tohle se nepíše nikde, stejně ram stojí pár korun. Tak lidi kupujte, že ano.
díky za radu
Petr

To najpodstatnejšie pri Photoshope (ale aj pri Corely Draw či Adobe Illustratore)
je redistribúcia scratchov - preč zo systémovej partície.
Buď na inú partíciu, alebo na iný HDD.

Podľa možností.

Prípady, že program zamŕza pri náročnejších aplikáciách (aj v spomenutom Corely),
majú príčinu práve v nepresmerovaní lokalizácie využívania page files.

...a ak hovoríš o "starých dobrých časoch",
tak začiatkom 90-tych rokov, som na Amige 1200 - s 2 MB RAM, spravil kompletne zopár kníh,
vrátane ilustrácií. A priamo - cez laserovku - na filmy.

To boli časy.
A keď som si dokúpil Turbo kartu, a mal som tak 4 MB k dispozícii,
myslel som, že svet je gombička.