Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 a paměť

Koupil jsem po nadšených zprávách nový systém a nainstaloval 64bitovou verzi na mé pc s 4gb ram.
Největší překvapení mě čekalo po nahlédnutí do správce úloh a velikosti obsazené paměti. Číslo se pohybovalo nad 880mb(!) po nabootování, bez spuštěných programů. Např. Photoshop potřebuje ram co nejvíce, což je znát při práci s 12mpix fotkama. V XP 32bit byla k dispozici ram cca 1,7gb, tady to je pouze o 1gb a něco navíc. Ten zbylý sežere systém. Staré dobré časy s 95mb paměti pro systém jsou pryč. Co na to odborníci na tweakování? Dá se ta hodnota 880 snížit? Tohle se nepíše nikde, stejně ram stojí pár korun. Tak lidi kupujte, že ano.
díky za radu
Petr

Nejdříve sis asi měl o tom novém systému něco přečíst. K čemu je ti nepoužívaná paměť? W7 konečně začaly s pamětí hospodařit rozumě, to znamená, že si tam natáhnou co možno nejvíce, a neboj se, ony to zase okamžitě uvolní, pokud to aplikace potřebuje.

něco jsem si přečetl... photoshop, o který mi hlavně jde, měří pokaždé při startu množství paměti k dispozici a poté to napevno nastaví. Takže nebere "nějakou" uvolněnou ram od os v průběhu práce. Pomůže mu pouze fyzická paměť navíc. Jednalo se mi o snížení 900mega po bootu, což mi přijde dost.

pokial máš 32-bitový photoshop,tak to ani inak fungovať nebude,32-bitový program si vyžiada statickú velkosť pamäte pri štarte a nevie pracovať dynamicy,64-bit os a 64-bit programy pracujú s pamäťou dynamicky a zaberajú ju podla potreby počas chodu,to 32-bit programy nevedia a 32-bit os musí zároveň strážiť limitnú hranicu pridelovania RAM-2GB užívatelské aplikácie,2GB systém alebo pri aktívnom AWE+3GB switch je to 3GB pre užívatelské aplikácie a 1GB pre systém,32-bitové aplikácie si limit 2GB RAM pre užívatelské aplikácie zachovávajú aj ked bežia pod 64-bit os,ten im viac nepridelí a oni nevedia o viac RAM požiadať a ani viac RAM použiť,to vedia len natívne 64-bit aplikácie, programy,services atd...

Pouzivani pameti poradne nerozumim, ale s PS na 64b nemas pravdu. Pouzivam jak 32b tak 64b PS (nektery pluginy jedou jen v 32b) a chova se to hrozne i kdyz nastavis v nastaveni kolik pameti si muze brat. PS nepracuje s pameti, on ji jen zere a uvolnit ji neumi. Napriklad pokud postupne otevres treba 5 fotek, tak zere klidne skoro 2GB RAM, coz by nebyl takovy problem, ale pokud z tech 5 fotek 4 zavres, tak by mohl RAM uvolnit a spadnout tam, kde je, kdyz ho otevres s jednou fotkou. Toto se ale nestane a on porad drzi tu maximalni hodnotu, na ktere byl, kdyz bylo otevrenych treba 5 nebo 10 fotek. Takze 64 PS neumi pracovat dynamicky s pameti a nezabira ji podle potreby. Pokud za tu potrebu nebudeme povazovat sezrat vse, co je volne a pak neuvolnit ani MB.

To najpodstatnejšie pri Photoshope (ale aj pri Corely Draw či Adobe Illustratore)
je redistribúcia scratchov - preč zo systémovej partície.
Buď na inú partíciu, alebo na iný HDD.

Podľa možností.

Prípady, že program zamŕza pri náročnejších aplikáciách (aj v spomenutom Corely),
majú príčinu práve v nepresmerovaní lokalizácie využívania page files.

...a ak hovoríš o "starých dobrých časoch",
tak začiatkom 90-tych rokov, som na Amige 1200 - s 2 MB RAM, spravil kompletne zopár kníh,
vrátane ilustrácií. A priamo - cez laserovku - na filmy.

To boli časy.
A keď som si dokúpil Turbo kartu, a mal som tak 4 MB k dispozícii,
myslel som, že svet je gombička.