Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem photoshop a pdf

Mam uz delsi dobu problem s exportem do pdf z photoshopu CS3. Pokud mam bitmapu, tak samozrejme je v pdf obrazek, pokud to je to text, je v krivkach. Ale muj problem je v smart vrstva, ktera je vektorova ale po ulozeni do pdf to uz vektor neni. Nevite nekdo proc?

PS už dávno není jen rastrový editor :-)

Smart vrstva sama o sobě není/nemusí být vektorová, nevím co potřebuješ vyrobit, abych ti odpověděl úplně přesně. Aby různé vektorové objekty Photoshop uložil do PDF jako vektor a ne bitmapu, musí být použita vektorová maska, pak se obsah vrstvy uloží jako vektor vždycky.

Ale nevím přesně čeho chceš docílit a zda by to bylo řešitelné s použitím vektorové masky.

PS je rastrový editor. Jeho vektorové funkce nejsou nijak propracované a navíc používá knihovny a kusy kódu z Illustratoru.

Stejně tak bys mohl tvrdit, že Illustrator už není "jen" vektorový editor, jen proto, že umí aplikovat bitmapové efekty (opět pomocí funkcí z PS).

Ale ano, PS je především rastrový editor, ale ty jsi už předem tazatele shodil, s tím, že to nejde a v podstatě z toho vyplynulo, že je debil, když to dělá v PS. Ale ono to za určitých okolností jde! A z dotazu to ještě vůbec nebylo jasné, že to nepůjde - nakonec to ale s poněkud složitějším postupem stejně půjde. Tvoje odpověď byla laická a arogantní a tazatel to nakonec udělá, přestože složitěji, než si myslel. Ty jsi v tom ale rozhodně nepomohl. Místo toho, abys aspoň mlčel a uznal, že ses zrovna nevyznamenal, ještě útočíš.

Photoshop uz davno neni jen editor obrazku, s vektorem si rozumi velice dobre, ale tohle me proste nejde. Smart vrstva vektoru kterou tam prekopiruju z Illustratoru je dale editovatelna ve ve vektoru ale ulozi se v pdf jako bitmapa!

Aha, takže takto už s tím asi nic neuděláš.

Jediné řešení je asi při vkládání do Photoshopu (Ctrl+C). Mělo by ti to dávat tuším 4 možnosti (nemám to teď jak vyzkoušet) a jedna z nich je Shape layer. Tato možnost automaticky vytvoří objekty pomocí klasické vektorové masky a pak to v PDF bude jako vector. Ale musel bys to asi vkládat postupně několikrát - pro každou barvu mít jednu vrstvu, je to nepříjemné, ale obávám se, že jinak to nepůjde.

Ty "smart" objekty, zase až tak "chytré nejsou" :-(

Zřejmě se to ani nezmění, je to záměr, aby se muselo koupit víc produktů. Bohužel, taková je obchodní politika. Adobe je mocná, bohatá a arogantní společnost, která bohužel nemá konkurenci. Veškerou možnou konkurenci vždy včas odkoupila a to co zůstalo (gimp, corel...) je tak daleko vzadu, že to Adobe ponechá, aby byl vidět ten propastný rozdíl. Snad ještě Corel v práci s vektorou grafikou je snad použitelnej, ale nemůžou ho doplnit slušným bitmapovým editorem, alespoň ne v profi sféře.