Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekundární monitor u notebooku

Zdravím, nějako se mi nedaří spustit druhý obraz na TV LG37LG5000. Provedl jsem instalaci W7 Ultimate a ovladače ze stránek výrobce. Jedná se Acer Aspire 5740G. V catalystech se mi detekuje pouze analogový monitor. Na předchozím PC mi catalysty detekovali TV. Má se u notebooku dělat něco jinak? Jsem propojen přes původní HDMI kabel o délce 10m. Na tento kabel při původním PC vše fungovalo-teda kromě zvuku..to se mi ještě nikdy nepodařilo rozchodit. Ale i kolega to nemůže ozvučit. Ale mně teď jde jenom o obraz. Dík a hezký den :-)

Dobrý den..tož se chtě-nechtě musím vrátit k sekundárnímu monitoru. Provedl jsem spuštění se zapojeným HDMI a zaplou TV. Opět bez signálu. Zvolil jsem kratší kabel HDMI..zase nic. Poté jsem oprášil kabel VGA a obraz jako vyšitý..délka kabelu 10m. Takže pro mně jediné vysvětlení, že nefunguje výstup HDMI. Jedná se tento stroj: http://pctuning.tyden.cz/hardware/notebooky-pda/17 024-acer-aspire-5740g-herni-stroj-za-lidovou-cenu ..Akorát při spouštění se nemůžu dostat do BIOS-u. Ať mačkám co mačkám, neustale pouze černá obrazovka s různýma způsobama zřejmě opravy systému. Takže nemám možnost kouknout na Enable-Disable v BIOS-u. Jestli to tam vůbec teda je. Pokud někdo umíte vlézt do BIOS-u těchto booků..dejte návod. Příjemné čarodejnice z Pardubic :-)

Promiň mi, zřejmě to nepůjde.

Ale smyslem mé přítomnosti zde - nebylo ani tak to, mluvit k IT problematice,
jako spíš obnovit zapomínanou kulturní kvalitu - spájanou ve světe, i dodnes se značkou Made in Czechoslovakia.

Nic víc, nic míň.

A pochopit motivaci lidí - co lidem, kteří sa na poradnu obrací - neporadí.
Toť vše.

A těšilo mně, že se tady našlo ještě zopár inteligentních lidí.
Protože lidské vztahy, schopnost komunikace - jsou jiné hodnoty, jako nějaké pomíjivé "hračky moderní doby".
Zachraňovali a snad i zachraňují v lidech lidskost.

Už Vás nebudu obtěžovat.

to neregistrovaný:..hlavně si nevšímej některých invektiv..je mi jedno, kdo radí..hlavně, že to pomůže. Někteří z nás jsou generace 50-níků..která do kapitalismu spadla a musí v něm plavat. Naštěstí jsme se neutopili a jsme rádi za každou radu..i když pro zdejší machry vypadáme jako pitomci. I za to dík..a vůbec neobtěžuješ. Přeji hezký den všem snášenlivým a za nás starce dík :-)