Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přecházení na nový HDD

Dobrý den.
Chtěl bych se zeútat : Mám v notebooku pevný disk (150Gb). Chtěů bych přejít na větší 500Gb. Starý HDD mám zapojený ke stolnímu pc,ale nevím, k čemu je "Rezervováno systémem" na starém HDD. Nebo spíše né na HDD, ale ukazuje se to jako jiná disková jednotka. ptám se tedy, jestli je možné nechat zachovalá data ze starého hdd a jen je nakopírovat na nový, větší disk. - Jestli se OS rozjede a budou všechny data a nastavení stejná jako na starším.
Operační systém mám : Windows 7 Ultimate 32bit.

Předem děkuji za odpověď. :)

K Seagate a WD by měl jít stáhnout software pro klonování (upravený acronics true image) ale nevím jestli ne starší verze co měla problémy s windows 7.

Asi by šla jedna časově trochu drastická metoda:
- půjčit si externí 2,5disk s volmým místem
- přes windows zálohování udělat na tento disk bitovou koupii systému
- vypálit si cd na opravu systému
- vyměnit disky
- nabootovat z cd a obnovit systém
Odhaduju to při 150gb a přenosu přes USB 2,0 tak na 10hodin:-)

Šlo by to vylepšit tak že velké věci jako filmy,hudební sbírky a jiné kraviny co se nemusejí instalovat a nijak na nich nezávisí systém a podobně bys nechal v tom stolním pc a kopíroval přímo-disk to disk bez usb.

Prepáčte mi, možno je to moja chyba,
ale čítal som Vašu otázku trikrát,
a stále z nej neviem nič.

1. Čo chápete pod Starý a čo pod Nový HDD
2. Snáď viete, že v NB je 2.5" HDD (keďže píšete: "Starý HDD mám zapojený ke stolnímu pc".
V (stolnom) PC sú HDD 3,5"
3. Otázka je, prečo dávať starý HDD do NB, a čo vlastne zaznamená "starý" (otázka parametrov)

A pokiaľ ide o klonovanie disku - dobrý SW je Seagate Wizard (je to dokonca jeho hlavný účel).
(Žiaľ ste sa neunúvali ani uviesť značky HDDs.)