Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace LINUX jako dalšího OS

V hospodě jsem se pochlubil s čestvě stáhlým distrem Linuxu - (thx Zarniwúpovi :beer:) a taky se skoro nulovými zkušenostmi s Linuxem (vyjma blbuvzorných live verzí Danix a Slax)...

Známý mě přemlouvá k instalaci Linuxu (Mandriva 2006, DVD). Chce jej vyzkoušet a já bych se chtěl něčemu přiučit ;-) Oba jsme na tom se zkušenostmi stejně...

Současný stav:
Na disku jsou dva primární oddíly (dualboot 1-Win98SE a 2-WinXP Home), bootování pomocí BootMagicu. Dále několik logických disků (FAT32), přístupných a viditelných z obou OS.

Cíl:
nějak "přiinstalovat" ten Linux:
a) buď ho přiřadit do výběru BootMagicu
b) nebo vytvořit vlastní rozhodnutí, z čeho bootovat (Linux a ostatní) a po potvrzení "ostatní" spustit BootMagic (...asi blbost ::) )

Jak na to:
1) je potřeba vytvořit další primární oddíl?
2) nebo je možno instalaci Linuxu udělat na první/libovolný volný logický disk?
3) instalaci je nutno provést z DVD, předpokládám.

Podmínka:
- aby se nemusely přeinstalovávat Win98SE a WinXP

Prosím Linuxáky o pár rad. Díky moc!

Videl som už par distro co mali problemy s uz zavedenymi instalaciami...
Moj navrh:Vyclenit tomu Linuxu oddiel/partciu este pod win., napr part. magic a to pod FAT 32 asi 10GB, a ty pri instalacii iba zadas disk kam to ma ist a instalator( Grub aboLilo urobi potrebne)
Ine navrhy?