Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - černá obrazovka

ahoj, mám problémy s notebookem. potřeboval bych superrychlou odpověd, protože za chvilku jedu do prahy a nevím, jestli mám reklamovat.

mám ho asi měsíc a něco (o jeho koupi jsem si nechal poradit tady). nainstalované win 7 64bit, ati radeon mobility hd 4570, amd turion x2 m500, 4gb ram.

asi poslední týden mi nešla spustit žádná hra, nové ovladače pro ati mobility radeon 4500 series, win7 64bit jsem instaloval. po spuštění obrazovka zčernala a nešlo s tím absolutně nic než restart. ale dnes mám problémy i dostat se do windows. šrotuje vítání a pak obrazovka zčerná a hotovo.
ted sice vidím, že se zrovna do widlí dostal, aha... takže:

udělal jsem totiž obnovu systému před instalací firewall comodo, nějak k této době to podle mě totiž začlo takhle blbnout. ta černá obrazovka při načítání widlí byla asi ta obnova. nicméně problém pořád plnně nevyřešen. hra se mi už načte, comodo je pryč (ježiš co je to zase za výrobek?), ale je tu dost podstatný problém - Nenabíjí se mi notebook :-D a to už od včera. zapojím adaptér vypojím, nenabíjí. vypojím, baterka klesá, zapnu, nenabíjí.
nemám moc s noťasem zkušenosti. co dělám špatně?

díky moc

Software sa reklamovat neda (bohuzial), to nenabijanie uz hej. Pokial sa nb nenabija ani vo vypnutom stave (mala by svietit indikacia ledky nabijajucej sa baterie (zvacsa oranzova farba) tak je to na reklamaciu.
Ak sa nabija ja to sw problem, over si to este na nejakom live cd linuxu.

Fleg uz napisal vsetko. Nemas tam cpat comodo ani ziadnu inu FW kravinu (FW je vo Windows a je dostatocny). Mozes si urobit recovery na uplne ciste Win ako boli pri kupe, zvycajne to ma vacsina dnesnych notebookov, je to popisane v navode.
Nabijanie - skusit najprv notebook uplne vypnut a odpojit nabijacku aj baterku, na par minut, potom strc baterku a nabijacku a nechaj to tak hodinu, ci tu baterku nabije. Ak ano tak vsetko funguje, ak nie tak je to na servis (vadny NB pravdepodobne bude nasledovat vymena komplet elektroniky NB)

P.S. este poznamka k nabijaniu - mnoho notebookov nezacne nabijat dokial uroven nabitia baterky neklesne napr. pod 90%, takze ber do uvahy aj to. Ak je tvoj problem len to, tak to neni problem ale zamer vyrobcu.

A pritom skoro vo všetkých návodoch je napísané ako prvé:
1. vložte akumulátor - a nechajte ho plne nabiť
2. vytvorte si disk DVD pre obnovenie

Čosi, čo by malo byť automatickou rutinou - hlavne pre laika.

a jedna technická, ale docela zásadní: jde o instalaci windows od prodejce/výrobce, nebo tam řádil domácí samoadmin?

protože pokud čtu že si uživatel instaloval zrovna comodo (přestože tyto windows už jaksi použitelný firewall obsahují), pak to musí být sebevrah. buď ho má totiž děravé jak cedník, nebo nestíhá neustále cosi povolovat.

úměrně tomu předpokládám funkčnost windows, pokud ho instaloval samotný uživatel (ano, po pětisté padesáté páté).