Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zpomalený PC, čim to je?

zdravím, mam menší problém s jednim PC..
Je to:
celeron 2.4GHz
512MB ram (DDR1)
300W zdroj
HDD1 10.2GB 5400ot.
HDD2 20.0GB 5400ot.
win XP pro SP3

jemně se zahřívá grafika ale měl jsem jí i v jiném PC a ten běžel v pohodě..
RAM jsou podle mě dostačující..
Teploty snad OK, everest ani speedfan nepobere CPU ani grafiku ale chladič CPU na dotek OK..
místa na HDD1 (C:) přes 6Gb
výkonostně je odhadem tak dva a půl krát pomalejší než notebook (parametry v podpisu), přestože by měl být výkonější..

mam v plánu dokupovat HDD 160Gb 7200ot. a sehnat lepší RAM ale něco mi říká že to moc nepomůže.. V čem by mohl být ještě problém?? Pomalý je už od instalu OS..
Díky za odpovědi..

edit: zdroj značky Premier (osobně neznám)

pleteš se. natvrdo vnucení režimu v biosu se používá, až když nepomůže nic jiného (protože musíš znát konkrétní módy které podporuje tvůj disk, a bios je musí podporovat).

ty pomalé disky jsou tam proč? nemá někdo v šuplíku se válející 40/80gb 7200 otáček?

512mb pro xp je taky za trest, alespoň ještě jedna 512mb by tomu prospěla.

ad ovladače: domácí samoadmini se zapíráním a všemi silami brání instalovat driver chipsetu základní desky, pak to podle toho vypadá.

a taky si projdi co za spyware ti zavazí v paměti, ubírá strojový čas a dělá si z tvého pc poštovní ústřednu.

disky momentálně lepší nemam a ne, neválí se nikomu v šuplíku a nebo válí a chce za něj moc..

psal jsem, že někde musim sehnat někoho kdo mi RAMky vymění :-) já tu mam jen 256Mb

driver chipsetu instaluji vždy, pokud je na stránkách výrobce..

zavšivený to neni a jak jsem psal, dělá už od instalu..

ZDE jsou ovladače, instaloval jsem IDEBUS a AUDIO

neřeš to. chipsety sis jsou sračka, a staré pomalé disky k tomu - ty jsou největší brzda. potom chipset a malá ram. nejspíš jsi chtěl úmyslně vyhrát soutěž o nejpomalejší počítač.

můžeš ještě zkusit ten patch ftp://ftp.fic.com.tw/motherboard/driver/1stUtiliti es_v1.27/PATCH/SISAGP.zip

zakaž všechno co se ti automaticky spouští po startu a je k ničemu, ale to je jen minimální zlepšení.

uvidim.. teď jsem zkontroloval disky, zítra je prohodim abych měl 20Gb primární (stejně jsem je chtěl prohodit tak mam o důvod víc k reistalaci OS :-)) a zkusim komplet novou instalaci.. Seženu RAMky, až budou prachy tak koupim disk a pak dám vědět.. Při nejhoršim tu mam ještě jednu desku na socket 478 ale to taky nebude žádná sláva.. Ještě uvažuju o prodeji obou desek a koupi nové i se SATA.. Nejradši bych celej novej PC ale neni za co :-)
---------------------------------------
Ještě hodim dotaz sem ať nemusim zakládat nové vlákno..
Mam tady DVD-RW, pří zapojení se PC sekne při spouštění OS nebo naběhne ale OS mechaniku nevidí..
Zkoušel jsem jí na master i slave, samotnou i zapojenou s něčim..
DVD-RW je IDEčková, jestli dřív fungovala netušim, dostal jsem jí společně s funkčním PC ale s předchozím majitelem už nemam možnost mluvit..
BIOS jí v pohodě detekuje..
nefunguje ani na primárnim ani sekundárním řadiči..
Znamená to že je mechanika v háji??

edit: taky jsem přidal větráček pod grafiku tak, aby byla perfektně chlazená :-)

ten 10gb disk myslím bude hodně pomalý, ta 20 by na tom mohla být trochu líp.

pokud zkoušíš dvd mechaniku na samostatném kabelu, a přesto se nedaří nabootovat, vyzkoušel bych ji ještě v jiné desce jestli je v pořádku.

je to zastaralá šunka, větší investice do toho hw nemají smysl. rozumné by bylo sehnat ještě jednu 512mb ramku, a použitelnější disk (40-80gb s normálními otáčkami).

jestli má ten druhý board normálnější chipset, použij pro novou instalaci radši ho. třeba si s ním bude i ta dvd líp rozumnět.

tak jsem zvýšil frekvenci CPU a PC a je výrazně rychlejší ale ve hrách se to stále jemně přisekává.. Zkusim jinou grafiku a ještě dám vědět..

edit: frekvenci myslim ze 100MHz na 133MHz (teď nevim jestli to vážně frekvence ale všichni určitě víte o čem mluvim..) :-)

Pomalý je už od instalu OS

Napsal jsi to sám, špatná nebo nepovedená instalace.
Co lze při instalaci pokazit jsou moc nové ovladače a postup instalovaných součástí systému.
Napiš v jakám pořadí jsi instaloval Win, ovladače graf. karty, z.desky, Sp ?, a ostatní.
Frekvence nech být bo ti Pc zdechne.

mam v plánu dokupovat HDD 160Gb 7200ot. a sehnat lepší RAM ale něco mi říká že to moc nepomůže.. V čem by mohl být ještě problém?? Pomalý je už od instalu OS..

Tak se přiznám sem celou diskuzi nečetl. XP s SP3+aktualizacema a antivirem jsou dneska na 512mb pomalé to je fakt. Disky o kapacitě 10-20gb jsou pomalejší 5-10x proti dnešním 80-160gb. a kupovat do toho disk a paměť (cca 1400+600) jaksi převýší hodnotu toho stroje! a jsou to imho vyhozené peníze.

do tohoto uz nema cenu vrazet penize...pred 2mi mesici sem koupil DDR1 1GB a ted toho lituje protoze uz sem mohl mit 2GB DDR3 (Kingston) pomalu za stejnou cenu +-300... a vazne nekupuj nic z aukra nebo naletíš buhví kdo to mel a co s tim delal...ver mi :-)...otevri penezenku a koukni na CZC.cz nebo podobne