Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto PC mi napadl trojský kůň

Ahoj, prosím o pomoc. PC mi napadl trojský kůň,nejde mi zvuk, nefunguje touchpad, nemužu se dostat na windows update prosím pomoc nevim co mám dělat.
Napište mi na mail x@x.x. předem dík

Mail jsem odstranil, protoze spamy a toto neni emailova poradna. (rh)

Změna kategorie, původně: Hardware (rh)

Jak se ten objekt jmenuje?

Jinak doporučuju se s tím vůbec nepárat. Stáhni si Combofix tady: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix .exe
rozklikni ikonu AVG, vypni rezidentní štít, ulož nastavení, spusť Combofix a nechej ho jednat. Pokud bude chtít restartovat, povol mu to, pokud bude chtít stáhnout konzolu pro zotavení, tak mu to nepovol. Až to skončí, poznáš to podle toho, že se vypíše na celou obrazovku log. Pak zase zapni rezidentní ochranu v AVG.

Na 100% je tam rootkit a na milión % na netu lezeš někam kde nemáš. Nebo máš nainstalovaný ICQ bez autorizace a stovku různejch úžasnejch toolbarů včetně SweetIM, žejo?

pokud ti to píše jméno toho .sys driveru, dá se nabootovat třeba z instalačního cd windows -> konzola zotavení, a ten virus z disku smazat.
po restartu ještě zrušit jeho zbytečný záznam v registrech.

nebo jde ten disk přidat jako druhý do druhého pc, a vyléčit ho tam.

když zabere to co píše kolega, bude to jednodušší.

Zazalohovat data, preformatovat disk, provest novou instalaci Windows, nainstalovat programy k zabezpeceni (AV, FW), nainstalovat posledni patche pro OS a aplikace, obnovit data ze zalohy.
Pokud si na to viz vyse netroufate tak to zanest do odborneho servisu.

EDIT\ Vytvorit si uzivatelsky ucet bez admin prav a pod nim pracovat.

Ovládač zvuku budeš muset nainstalovat z CD, ale až to odviruješ. System Volume Information vyčistíš tak, že vypneš a zapneš obnovení systému (pravá myš na Tento počítač, Vlastnosti, Obnovení systému, Vypnout nástroj na všech jednotkách, Použít).