Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna rozlišení obrazovky: Linux Mandriva - live CD

Nabootuju (live CD) Mandrivu (staženo z ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrivalinux/devel/iso /2006.1/i586/ , poslední odkaz). Systém nastartuje v rozlišení 1280*1024, ale vlastní okna "přesahují" desktop - ten vypadá jako při 800*600. Změním-li rozlišení na 800*600, je vše v pořádku. Při změně na 1280*1024 se velikost písma, oken atd. nezmění/nezmenší, ale část desktopu zůstane neviditelná :-/

Dělám něco blbě? :-[
GK: ATI ASUS 850XT, 17" LCD Hitachi (native 1280*1024)

Internet, díkybohu, funguje "sám od sebe" (router na LAN, wifi bridge)

Mám pocit, že to nebude žádná sranda, s tím Linuxem... ]:):beer:

nerobis nic blbe skor by som to videl na zname problemy ati vs linux. resp mandriva neobsahuje podporu tvojho grafickeho chipset...aj ked podla mozno obsahuje ale len ciastocnu.
predpokladam ze po velkom boji by som to na standardnej verzii rozchodil (novsie jadro staihnutie propietarnych ovladacov ati z ich stranky).
na linux nabuduce nvidiu;o)

To jsem nepředpokládal, ze ATI a Linux se moc nekamarádí... :-(

Jakési ovladače jsem z ATI stáhnul (ati-driver-installer-8.23.7-i386.run, 34MB). Vím, že do live verze je nenapasuju, ale uvidím, jak to bude v "plné = instalované" verzi - až na instalaci budu mít čas.

Protože Linux je pro mě velkou neznámou a spíše bude vždycky okrajovou záležitostí, měnmit kvůli němu GK určitě nebudu :-)

Tak to nie, lebo ja mám priemer 4 Mbps linku a tak mi to aj ťahalo 3 hodiny rýchlosťou 0,5 MB/s, ale ak mám pravdu povedať, torrenty ma nikdy nechytili, takže sa im zatiaľ úspešne vyhýbam.;-) TAkže ak vidím niekde torrent, tak sa mu zďaleka vyhnem. Najlepšie je u mňa ftp, lebo aj GetRight si s ním najlepšie rozumie.

Já se díval spíše po tom označení, 2006.0 a 2006.1. Až tak do hloubky jsem to nestudoval.

Mimochodem, ted jsem přihlášený z live Slaxu a taky z něj nedostanu vyšší rozliško než 1024*768. Na bývalé GK ATI9800Pro jsem příkazem gui 1280x1024 rozlišení změnil. Na současné ATI 850XT (AGP) ne :-|

A aké sú technické požiadavky na 32-bit verziu Mandriva Linuxu 2006? Uvažujem o upgrade, ale dnes som si všimol akési pomalšie prekreslovanie tabuliek vo Firefoxe, tak teraz neviem. A texhnické požiadavky som na žiadnej stránke ešte nevidel. Veď keď sa to píše pre programy, tak musí byť aj pre Linux. Mám na mysli nimimálne a optimálne hardwareové nároky.