Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna rozlišení obrazovky: Linux Mandriva - live CD

Nabootuju (live CD) Mandrivu (staženo z ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrivalinux/devel/iso /2006.1/i586/ , poslední odkaz). Systém nastartuje v rozlišení 1280*1024, ale vlastní okna "přesahují" desktop - ten vypadá jako při 800*600. Změním-li rozlišení na 800*600, je vše v pořádku. Při změně na 1280*1024 se velikost písma, oken atd. nezmění/nezmenší, ale část desktopu zůstane neviditelná :-/

Dělám něco blbě? :-[
GK: ATI ASUS 850XT, 17" LCD Hitachi (native 1280*1024)

Internet, díkybohu, funguje "sám od sebe" (router na LAN, wifi bridge)

Mám pocit, že to nebude žádná sranda, s tím Linuxem... ]:):beer:

Já se díval spíše po tom označení, 2006.0 a 2006.1. Až tak do hloubky jsem to nestudoval.

Mimochodem, ted jsem přihlášený z live Slaxu a taky z něj nedostanu vyšší rozliško než 1024*768. Na bývalé GK ATI9800Pro jsem příkazem gui 1280x1024 rozlišení změnil. Na současné ATI 850XT (AGP) ne :-|

A aké sú technické požiadavky na 32-bit verziu Mandriva Linuxu 2006? Uvažujem o upgrade, ale dnes som si všimol akési pomalšie prekreslovanie tabuliek vo Firefoxe, tak teraz neviem. A texhnické požiadavky som na žiadnej stránke ešte nevidel. Veď keď sa to píše pre programy, tak musí byť aj pre Linux. Mám na mysli nimimálne a optimálne hardwareové nároky.