Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesun složek/souborů mezi ostatní složky/soubory ve Win7 - jak?

Zdravím,
mám dejme tomu x složek: karel, petr, honza, pavel, marcel,...
Potřebuji např. přesunout marcela mezi petra a honzu. Ale nějak mi to nejde a nepřišel jsem na to jak se to dá... Když chci složku přesunout myší, tak mi to mzi ty dvě složky nejde. Jen pouze do nich. U XP mi to jde, u Win7 bohužel ne, nevíte v čem je problém?
Díky

Bohužel, w7 to řadí automaticky a za každých podmínek. Můžeš si nastavit podle čeho řadit- třeba datum změny. Ale vytvořit si v adresáři třeba tři hloučky libovolných adresářů (adresáře 1,4,6 // 5,2,3 // 7,9,8) prostě nejde. Takhle jsem si třeba na XP připravoval věci na vypalování.

To mi něco připomíná. Jedna holka si chystala pořadí fotek z nějaké expedice na prezentaci. Měla jich fakt hodně, řádově stovky. Hrála si s tím už víc jak hodinu. Bohužel jsem ji chvilku sledoval a pak jí chtěl pomoct. Ptám se - v jakém pořadí to chceš? Tak jak se to fotilo? Prostě jak jste postupně cestovali a fotili? Tak to je jednoduchý, prostě je setříď podle datumu a času - a hned jsem tak učinil. Bohužel ty fotky byly všelijaké a metadata ani datum a čas rozhodně neodpovídaly zamýšlenému pořadí. No a pak to přišlo... "Takhle já to nechci - jde to vrátit zpátky jak jsem to měla? Já už bych to pak nějak dokončila..." Tak už jsem se zmohl jen na to, že jsem jí vysvětlil, jak to má příště udělat správně, aby to nebyla marná a zbytečná práce (přejmenováním a zadáváním vícemístného pořadového čísla i s nepodstatnými nulami na začátek názvu každého souboru). A pak se raději vytratil za zvuků tichého vzlykání za zády.
PS: dělala to tak, že v průzkumníku se zobrazenými náhledy přesouvala ty náhledy na požadovaná místa, musela pořád rolovat nahoru, dolů a tak...

BTW: chceš po správci souborů něco, co by správně nemělo ani jít. Že to v XP šlo je chyba v Matrixu. Musíš to vymyslet jinak. Buď před to jméno přidej do názvu pořadové číslo, nebo třeba pomocí zástupců na ty složky? Zástupce už by mohl mít uloženou i pozici (pořadí).

Ve Windows7 je to vyplé. Jak zapnout ve Win7 hledal váš milovanej tančík hodinu hledal a asi našel!

http://www.winhelponline.com/blog/disable-full-row -select-explorer-windows-7/
zkoušel jsem jak ruční popsaný postup tak použít na stránce přiložený registry fix http://www.winhelponline.com/blog/wp-content/uploa ds/h1-10/w7-fullrowsel.zip
Po tomhle už jdou hejbat složky v průzkumníku a zdá se že si to zapamtuje.

Hrajete si s tím na vlastní riziko. Bez záruky. Před pokusem si udělejte bod obnovy systému!
[http://pc.poradna.net/file/view/3411-kravina-png]