Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Více webkamer

Ahoj,
mám v plánu koupit 2 webkamery. Jedna bude za oknem snímat ulici a druhá bude u dveří. Možná budou 3.
http://www.alza.cz/labtec-webcam-1200-cerna-d13857 4.htm
1/Existuje software který bude moci přepínat mezi těma 2-3 kamerami a nezávisle nahrávat? Nebo fotit?
2/Dá se ta kamera naklonit, když bude přišroubovaná ke stěně?
PS: běželo by to pouze někdy
Vím, že na toto jsou IP kamery, ale nejsou peníze :-)

Když koukám na ty ostatní obrázky u té webky na tom odkaze,tak je jasně vidět,že tam má vodící lištu po které s ní můžeš hýbat takže pohyb dolu tam bude teď jen záleží jak ji sám chceš upevnit ,ale asi budeš muset tak aby se s ní dalo případě pohybovat.

Ano software existuje, staci googlit. Napr http://www.freedownloadscenter.com/live/record-mul tiple-webcam/webcam.html
Samozrejme, ze sa na naklonit ma tam predsa na to ten klb.

Btw ak chces snimat ulicu s takouto webkou je to velmi nestastne riesenie, kvoli optike kamery. Ohniskova vzdialenost cocky a nemoznost preostrenia robia na vacsiu vzdialenost webky na tekyto ucel nepouzitelnymi. Este k tym dveram ok ako tak sa to da pouzit, ale na ulicu rovno zabudni.

Neviem ci existuje webka, ktora dokaze ostrit na taku vzdialenost, v kazdom pripade maju kvalitnejsie webky moznost preostrenia a pripadny prisvit, ktory je ale urceny len pre velmi kratke vzdialenosti. Tipujem, ze pri znizenej viditelnost budes vidiet na tej ulicnej aj tak prd.
Webky su proste urcene na kratke vzdialenosti a na snimanie ulice sa absolutne nehodia.

Aby si zase necakal od ip kamery zazraky, ktory sa konat nebude. Vyhoda IP kamier spociva hlavne v pouziti standardnej kabelaze, pristup cez web, ale hlavne v nezavislosti na inom zariadeni, co sa tyka optiky pri lacnych modeloch tam moze byt podobny smejd ako u kvalitnejsich webkach.