Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to "Download quality of service" u ADSL

Jak už bývá u nás zvykem, zhruba co 1/4 roku je problém s připojením O2 ADSL. ( firma platí rychlost 6144/384 kbit/s )

Pouštím teď různé speedmetry a na eri.cz mi to vypsalo:

Download speed 811 Kbps
Upload speed 332 Kbps
Download quality of service 66 %
Upload quality of service 99 %
Round trip time (min) 48 ms
Round trip time (avg) 49 ms
Max pause 247 ms
Avg pause 17 ms
Bandwidth 5120 Kbps
Max route speed 10922 Kbps
Forced idle 0 %
Route concurrency 6.3

řádek Download speed se bude lišit podle serveru, ale nedá se něco usoudit podle oststních čísel?

speedmetru na rychlost.o2-isp.cz se jednou podařilo naměřit download i 3 Mb/s, ale kolísá to. Včera jsme měli větší upload než download. První telefonická podpora mi včera radila koupit nový modem v ceně asi 2000,-. Prý je to novinka od Dlinku. Bohužel je to tak nové, že ještě ani sám neznal typ modemu.
Dnes po nějakých zásazích na ústředně se rychlost částečně zlepšila.

Předchozí závady skončily tak, že po několikadenním handrkování technik přijel, přehodil linky a zase několik měsíců vše jelo.
Po obci se šušká, že každé nové připojení O2 TV rozdrbe všem internet. Nemohu posoudit. V centru obce nebydlím a ani nemám připojení ADSL.

Musis dostat z modemu udaje o nastaveni rate s dslamom a udaje o sile signalu a odstupu siganlu od sumu. Pokial by boli vsetky tieto cisla v poriadku tak je bud naozaj blby modem alebo ste v O2 v nejakej blbej agregacnej skupine.