Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nejde nastartovat, pc se neustále vypíná a zapíná.

Dobrý den, koupil jsem si komponenty na sestavení nového počítače. Všechno jsem složil dohromady, a jak jsem ho zapnul tak se vždy na cca 3 sekundy zapnul pak se zase vypnul a neustále dokola. A to se děje při zapojení hlavního 24 pin. napájení se zapojením 8 pin. nap.. Když odpojím 8 pin. tak už se zapne "normálně"( větráky se točí, ledky na zákl. desce svítí), ale vůbec nereaguje klávesnice a obrazovka je černá (grafickou kartu jsem zkoušel na jiném pc, tam problém není). Klávesnice problikne jen když zapnu zdroj. Nevíte prosím někdo, kde by mohl být problém?
Mám: zákl. deska. Gigabyte X58A-UD3R, proc. intel i7-930, RAM Corsair 1600Mhz 3x2Gb, graf. karta Radeon HD 5770, zdroj Corsair TX650W, HDD WesternDigital 500Gb

Tuhle desku mám teď na testy. Vzadu vedle konektoru pro klávesnici je modře podsvícené tlačítko RESET, tím bys měl uvést bios do základu. Zkus to zmáčknout, chvilku podržet, pustit a pak zkusit zapnout.
Jinak u téhle desky bacha na nastavení v biosu. Dlouho jsem pátral, proč se mi to restartuje, když na ni zkouším instalovat Linux. Nesmí být povolená volba "zkrácení" CPUID na 3 znaky. Windowsu to nevadí, ale Linux padne na držku.