Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypertextové odkazy v excelu - nefungují...prosím poraďte

Dobrý den,

obracím se na chytřejší a budu strašně moc ráda když mi někdo poradí.
Pracuji v excelu a díky možnosti hypertextových odkazů si při zápisu faktur vytvářím scan faktury a za zápis faktury danou fakturu přiložím.
( ještě chci upřesnit, že dané dokumenty jsou na externím disku), přístup k těmto datům na externí disk je ze dvou PC.
V mém počítači mi z nepochopitelných důvodu nelze otevřít většina hypertextových odkazů při kliku se otevře daný prohlížeč ale oznámí mi to: ,,EXISTUJÍ JINÉ SLOŽKY. VYBRANÁ UMÍSTĚNÍ NEOBSAHUJÍ OBRÁZKY, JEJICHŽ NÁHLED LZE ZOBRAZIT. EXISTUJÍ JINÉ SLOŽKY NEBO SOUBORY, ALE JEJICH NÁHLED NELZE ZOBRAZIT.,,

Tuto informaci mi hlásí prohlížeč na 90% faktur - hypertextů. Přičemž jsem si jistá, že faktury šli otvírat a to, že jsou funknčí mě přesvědčilo, když jsem na druhém PC, který je také napojen na externí disk, hyperetextové odkazy otevřela. Tudíž funkční jsou, ale bohužel ne u mě na pc.

Provedla jsem obnovu systému do doby před aktualizací systému a ničemu to nepomohlo jelikož mi později došlo že aktualizace byla provedena na PC a ne na externím disku.

Proto prosím poraďte mi někdo jak to můžu zprovoznit, v čem je problém a jak tomu případně do budoucna předejít.

Strašně moc děkuji.

Pavla

Jenom poznamka, podival bych se kam hypertextovy odkaz odkazuje, tj. jestli je tam plna adresa, v pripade pocitacova site musi odkazovat pres skupinu na serveru na prislusny pocitac event. disk, kde jsou matecni data, ktera ma hypertext zobrazit. Jestlize se jedna pouze o dva pocitace, ktere sdileji jeden externi disk, tak odkaz musi definovat cestu ke sdilenemu disku u kazdeho pocitace jednoznacne, tj. nemuze byt cesta definovana na obouch pocitacich stejne.

Děkuji za rekci. V každém případě cesty jsem zopakovala několikrát.cets y jsou tudíž úplné. Každopádně problém je v tom že kdyby nešlo spojení od počátku, pochopila bych, že je špatně něco mezi PC a ED ale vše v pořádku šlo a z ničeho nic to nejde.

Napadla mě ještě možnost internetového prohlížeče, protože veškeré hypertexty co já vím jsou přes explorer jako základ. A nyní jsem po aktualizaci a tak mě napadá zda není nějaká změna v tomto případě.

třeba ie7 je přísnější v tom co otvírá než ie6. ale verze ie neuvádíš, tak se dá jen hádat.
podívej se do toho formátu hypertextového odkazu (přes "upravit odkaz"), jestli je ta cesta v pořádku, porovnej to na obou pc, jak se u nich ten odkaz zobrazuje.

ten externí disk máš namapovaný pod písmenem? vypadá ten odkaz například jako:

x:\faktury\faktura1.pdf

nebo je v tom odkazu cesta jako na server, bez písmene disku s dvojtečkou:

\\pc1234\disk\faktury\faktura1.pdf

Mna napadá iná vec cesta je isto tá istá? neodlišuje sa len poradie externého disku pri zapojení do počítača? Pretože každý počítač si robí poradie môžeš mať viac virtuálnych mechaník viac hdd v jednom pc, ak je v jednom pc disk ako E na druhom môže byť ako F, a tam bude podla mna pes zakopaný. To skontroluj v prvom rade.

Zdravím,

u mě se objevuje podobný problém.
Vytvořil jsem 2 sloupce - Autor a Dílo.
Ve sloupcích Autor i Dílo mám hypertextové odkazy na soubory složky, kterou mám na ploše.
Excelový soubor se nachází na ploše v téže složce.
Avšak všechny odkazy ve sloupci Autor jsou nefunkční, zatímco ve sloupci Dílo fungují bez problému.
Při najetí kurzorem nad buňku se mi zobrazí platná cesta k souborům v obou sloupcích.
Bohužel rozkliknutím čehokoliv ve sloupci Autor toto se neotevře a
jen se objeví hlášení o neplatnosti odkazu.
Ve sloupci Dílo je vše naopak - funguje bez problému.
Zkoušel jsem i přemístění složky s kompletním obsahem jinam a vše funguje naprosto stejným způsobem.
Pokud obnovím odkazy ve sloupci Autor, vše funguje až do té doby, dokud vše nepřemístím.
Pak opět funguje jen sloupec Dílo a ve sloupci Autor musím opětovně soubory načítat.
Neví někdo, co je to za prasečina od Microsoftu?

S pozdravem

George