Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bolest očí a hlavy z LCD monitoru

Čus mistři.jak správně nastavit monitor aby mě nebolely oči a hlava?nebo poraďte nějaké preventivní opatření.
obnovovací frekvenci mám nastavenou na nejvyšší možnou u tohoto monitoru a to je 60 Hz.
rozlišení také a to je 1680x1050 pixelů. začínám s tím mít velký problém asi budu muset k vočaři:-)
dík
monitor mám hp-l2208w-349

Zvyk je zvyk. Zpočátku to může být šok, ale cesta zpět není. Obnovovací frekvence je nesmysl, ta opravdu nic neřeší. Že se používáním LCD kazí oči je dlouho tradovaný blud. Jediné řešení je nastavit optimální jas a kontrast, hlavně nepoužívat tovární nastavení, které je schopno vypálit nejen oči, ale i mozek.
Čistě pro orientaci, na netu je toho opravdu hodně:
kalibrace-monitoru.uzasne.cz