Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DHCP prideli spatnou IP adresu

Prosim o radu, uz jsem uplne zoufalej. Kolega si prinesl vlastni notebook Lenovo T500 s win Vista, připojil ho kabelem do site a stezoval si, ze nefunguje internet a ze nevidi do site. Pocitac dostane IP adresu 169.254.151.104 (masku 255.255.0.0), pricemz DHCP server prideluje adresy 10.91.75.x (masku 255.255.255.0). Pokud nastavim IPcko rucne, zacne fungovat internet a pocitac vidi pocitace v siti, ale pouze do restartu, pak uz to nefunguje. Do routru sem zadal MAC adresu, bay prideloval pevny IPcko, taky nepomohlo.
Jak prinutit ten pocitac, aby si nacet spravnou IP a fungoval?
Diky za jakekoliv rady.

Ta IP je furt blbo. Nieco ti v tom NB blokuje DHCP, alebo je nieco v tom NB v haji (napr. sietovka). Overil by som to napr. live linuxom.
Alebo mas router nastaveny aby neprideloval IP nikomu okrem nejakeho zoznamu MAC adries (alebo je nieco s routrom - vadny port, kabel, apod)

No ale k druhemu routeru se to pripojilo hned a bez jakehokoliv problemu.

Restrikci pomoci MAC adres mam v routru vypnutou.
Na tom samem kabelu se od vzniku problemu pripojilo pet jinych compu bez jakehokoliv problemu, dokonce i Macintosh. Samozrejme jsem "nefunkcni" comp pripojoval i misto sveho pocitace, take nedostal IP.

Nejaky problem v tom routri asi bude, alebo vo Win. Skus tam ten live linux nech sa problem aspon trochu ohranici.

P.S. over si vo vlastnostiach sietovky (spravca zariadeni - sietovka - vlastnosti) ze tam neni nastaveny nejaky debilny mod natvrdo napr. Gbit half duplex alebo nejaka haluz. Prip. skus v spravci odobrat sietovku a restart. Alebo aj preinstalit ovladac sietovky.

sorry, tak tip se síťovkou je k ničemu.
nastav napevno ve vlastnostech síťovky 100mbit full duplex.

nastav ručně ip adresu z rozsahu routeru, poslední číslo si nějaké vymysli (třeba dnešní datum).
maska 255.255.255.0, bránu vyplň podle jiného pc (jeho výpis ipconfig -all)

taky napiš verzi servicepacku těch vist - viz help windows.

restartuj ntb, jestli si i přes statické nastavení neudrží tvoji ip adresu - to je totiž dost divné. nepoužívá to nějaký jiný program pro nastavování ip adresy?

je to normální domácí instalace? nepoužívá to přihlášení do firemní domény?

Dik, zitra to zkusim znovu nastavit ruco, nicmene jsem to uz zkousel. Po restartu to melo spravnou IP, spravnou branu, proste vsechno spravne, dokonce jsem pristoupil na sdilene slozky jineho compu v siti, ale internet nefungoval (bohuzel me nejak nenapadlo zkusit ping, ale predpokladam, ze by byl vpoho, kdyz jsem si kopiroval nejaky data po siti a prolejzal sdilene slozky).

Je to Vista se servicepackem 2. Zadna domaci instalace, je to IBM/Lenovo - originalni system s hafem tech jejich utilit (ThingVantage bo jak se to jmenuje). Prihlaseni do domeny to snad proboha nepouziva, ale priznam se, ze nevim, jak to mam poznat. Pamatuji si, ze jsem nastavoval nazev Pracovni skupiny, tak to by snad tu domenu melo vyloucit?

nepoužívá to nějaký jiný program pro nastavování ip adresy?

Tohle me napadlo taky, jen nevim jak mam ten program najit. Pouziva IBM/Lenovo nejakou takou utilitu?

mají nastavovadlo ip, ale jméno si nevzpomenu. nicméně po restartu furt vidíš lokální síť, čili ti to funguje.

nefunkčnost visty s některými dhcp byla v servicepacku odstraněna, tak tam není problém.
jak už se tu někdo ptal, služba dhcp běží?

běží něco úchylného po startu, co se automaticky spouští z registrů? přes msconfig.exe, nebo lepší starter.
cvičně bych tím polovinu prasáren od výrobce povypínal - ty programy to umí po sobě zas zapnout.
na vyblbnutí je také dobré počíst si v logu hijackthis - ale sem to nedávej, cizí odpad nikdo číst nebude.

dá se z notebooku dostat na router? tak proč ne na net?
spyware jsi nenašel, antivirem nevím zda jsi kontroloval, hosts soubor nevím jestli byl v tvém příspěvku.
na xp existovalo opravovátko winsockfix, pokud byly síťové knihovny přepsány virem, snad má i vista něco takového. ale zas - jinde to funguje...

pak už mi připadá podezřelé že síťovka měla režim gigabit/half duplex - jak se chce domlouvat s běžným routerem. fak máš gigabitový typ? nebo to nastavil ručně majitel u sebe doma, ale jinde mu to nejede?

přihlášení do domény jsem u visty ještě neviděl, ale snad je to na přihlašovací obrazovce poznat. nicméně u nepracovního ntb není, možná omezení z této strany nemusíme řešit. to by vlastně nefungovalo ani s jinými routery.

Dnes jsem zkusil LiveCD od ubuntu, spravne IPcko jsem dostal hned, alles in ordnung. Zda se tedy, ze to bude nejakej softwarovej problem.

Zkousel sem ty vselijaky Half duplexy, Full duplexy, zadna zmena.
Dal jsem Full duplex, nastavil IP, Branu a DNS na tvrdo, hned fungoval net a pingnul jsem ostatni compy. Po restartu zmizi ta natvrdo nastavena Brana, ve ostatni zustane, logicky tedy neni videt do netu, ping ostatnich compu OK.

Sluzba DHCP bezi.

Taky jsem pres ten CodeStuff Starter vypnul vsechno co neznam a i to co znam a zdalo se mi zbytecne, jedinym vysledkem byl nekolikanasobne rychlejsi start windows, jinak vse pri starem.

Nejakej napad proc tam po restartu nezustane natvrdo nastavena brana? predpokladam, ze to bude souviset z nasim problemem. Nastavovatko IP od IBM/Lenovo jsem nenasel :-(

Dobrý den,
Předem se omlouvám, že "oprašuji" starší dotaz, ale dostal se mi do rukou notebook HP EliteBook 8530p s Win Vista Business SP2 (veřejná IP, podniková síť) a s prakticky úplně tímtéž problémem:

http://pc.poradna.net/q/view/513756-dhcp-prideli-s patnou-ip-adresu?page=r514968#r514968

Zásadním problémem je že neběží služba Klient DHCP a při pokusu o ruční spuštění vrátí: "Chyba 5: přístup byl odepřen".

Vyzkoušel jsem všechno možné, co je výše uvedeno - úprava registru, přeinstalace ovladače ethernetu, sfc /scannow atd... Bohužel všechno marné.

Pokud zadám hodnoty TCP/IPv4 staticky, síť i internet fungují bez problémů, tedy vada síťová karty je tímto vyloučena.

Máte prosím ještě nějaký nápad, jak řešit tento problém? Nějak se pořád bráním řešit tu věc přeinstalcí celého, jinak vcelku dobře chodícího systému, kvůli nefunkční jedné službě...

Všem děkuji předem za odpovědi.