Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno internet nefunguje

Zdravím,

nedávno mi nešel zapnout počítač, zjistila jsem, že je to špatným hdd, tak jsem si koupila nový, dneska jsem ho zapojila, i když to mělo trochu problémy se SATA 150 a 300, ale nějak jsem to vyřešila a nainstalovala nový Win XP. (i když nezdá se mi, že by bylo všechno v pořádku).
pak jsem chtěla zapojit přes síťovku internet, ale ten mi nejde (ani IE ani mozila ani icq). ovladače jsem taky naistalovala, v počítači mi to ukazuje, že je to v pořádku, i ve správci mi ukazuje, že je to funkční, ale prostě nejede. A u toho zapojení v počítači je u kabelu červené světýlko (myslím si, že předtím svítilo žluté).jenže ještě větší vtip je v tom, že když kabel přepojím do noťasu, tak mi jde internet bez problémů. Proto myslím, že to bude něco v počítači.
Proto bych někoho chtěla poprosit, jeslti by mi neporadil co s tím. jinak desku mám msi Kt6v a síťovku tp link TF-3239 DL.
Předem děkuji za rady.

tak zkoušela jsem to nastavit podle tohodle
Microsoft Windows [Verze 6.0.6001]
Copyright (c) 2006 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-11-09-B0-DB-1F
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Spojení - místní adresa IPv6 . . . : fe80::e428:3253:25ba:a378%10(Preferova
)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 89.103.173.215(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 21. května 2010 15:25:33
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 21. května 2010 21:43:43
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 89.103.173.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 10.198.192.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 213.46.172.36
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

a nic...

trochu problémy se SATA 150 a 300, ale nějak jsem to vyřešila a nainstalovala nový Win XP. (i když nezdá se mi, že by bylo všechno v pořádku).
pak jsem chtěla zapojit přes síťovku internet, ale ten mi nejde

zřejmě není nainstalován driver chipsetu základní desky. proto hw funguje tak nějak všelijak, nebo vůbec.

Výchozí brána . . . . . . . . . . : 89.103.173.1

ty máš jeden kabel, a ten přehazuješ mezi počítači, které chceš zrovna připojit na internet? slovo router už jsi někdy slyšela?