Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr sluchátek

Zdravím ,mám dotaz k výběru sluchátek.
Vybírám low-end sluchátka k mp3 přehrávači.Chtěl bych klasické "pecky" (ne špunty ,ani náhlavní) cca do 300 Kč.Zatím se mi líbí tyto PHILIPS SHE2660/10 (http://www.alza.cz/philips-she2660-10-cerna-d15858 4.htm).
Nicméně píšu protože by mě zajímalo ,jestli se dá z parametrů u sluchátek zjistit jak budou hrát.
Vůbec se v tomto neorientuji ...

Ty PHILIPS mají parametry :

Zvuk:
Typ magnetu: Neodymový
Vinutí reproduktoru Voice Coil: měď
Membrána: mylarová kopule
Kmitočtová charakteristika: 12 - 22 000 Hz
Impedance: 16 ohmů
Maximální příkon: 50 mW
Citlivost: 103 dB
Průměr reproduktoru: 15 mm
Typ: Dynamický

Dá se z toho nějak odvodit ,jaký budou mít výsledný zvuk ?

... díky všem za pomoc :-)

já to naprosto chápu, já jsem měl i levnější sluchátka - a to především na kolo. A když je člověk při každém pátu urval, tak bylo lepší vzít levné, navíc tam bylo fakt duležité jen to, aby "řvali". Každý používáme sluchátka na něco jiného.

Z uvedených parametrů nevyvodíš nic o zvukovým projevu. To spíš z grafu frekvenční charakteristiky, ale i to je jak popisovat obraz - ten musíš vidět, sluchátka musíš slyšet a stejně je výsledek subjektivní, to co se jednomu líbí, druhej poplive.
Ale u sluchátek za dvěstapáďo nemá cenu řešit kvalitu - prostě to bude hrát, nečekej extra kvalitu. Pokud si potrpíš na basy, pořiď si pecky typu plug. Ale pošítej s tím, že tě to dokonale zvukově odřízne od okolního světa, což je dvojsečná zbraň.

Já si kdysi koupil špunty taky od "filipesů", byly trochu tvarovaný pro levý a pravý ucho - nejen, že mi seděly líp, když jsem přehodil levý a pravý, ale tlačily jak prase a zvukovej projev taky nic moc. Stály taky tak nějak okolo 250Kč. A když jsem si koupil sluchátka originál od Nokie k mobilu, tak zvukově i tvarově byly nesrovnatelně lepší. Jo, takovýhle nějaký krámy jsem měl.
Co se týká těch sluchátek typu plug - tak ty se zasouvají do zvukovodu, takže by neměly tlačit na boltce.
Třeba tyto:
http://www.alza.cz/philips-she3581-10-bila-adapter -pro-sdileni-hudby-d158586.htm
nebo tyhle:
http://www.alza.cz/koss-patfinder-bila-d134499.htm
Ale jak jsem psal - velmi dobře zvukově izolují, takže nebudeš slyšet nic zvenku, naopak ani nemusíš pouštět hudbu příliš nahlas a přesto si užiješ slušný basy. Jen bacha - to, že nic neslyšíš zvenku, se může stát osudným.

Jo vím ,zrovna nedávno u nás v Počernicích přejel vlak jednoho kluka ,když přecházel koleje a měl tyhle špunty v uších (tím pádem neslyšel vlak).Shodou náhod to byl nejlepší kámoš mého kamaráda :-(.

No já si nejsem špunty úplně jistý.Hodně lidí si stěžuje ,že sou nepohodlné a že vypadávají.
Tak nevím ...

Právě proto sem se chtěl spíš držet klasických pecek.Ale tam zase nebude tak dobrý zvuk.
Je to bud to nebo ono.
Já si totiž nechci kupovat moc drahé sluchátka ,protože se mi vždy v kapse přelámou dráty.Tak si raději koupím něco levného.Mě se ty Philipsky líbí designově ,ale co se týče zvuku nevím.Mě jde o to ,aby to nebyli úplně ty chrastítka.