Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router Dlink 524 problem - slaby signal a nepripoji sa na Intel adapter s WPA sifrovanim

poradte prosim ako vyriesit problem pri instalacii wifi routra Dlink 524 v byte s podkrovim. prvy problem je ze v podkrovi bytu nesiaha wifi signal z routra - cize otazka ci nekupit silnejsiu antenu, alebo iny router. druhy problem je ze pri otvorenej wifi sieti sa pripojim z notebooku s Intel wifi adapterom, avsak pri zasifrovani cez WPA-PSK, WPA2-PSK, AES spojenie nenastane - stahuje sa cez DHCP adresa donekonecna. cize otazka ci moze byt nekompatibilita Dlinku 524 s Intel wifi adapterom, tusim typ 3845? ak staci vymenit antenu, aku vykonnu kupit na router?

To je dobrý prvý krok - byť priamo blízko pri routri (vylúčiť tak otázku výkonnejšej antény).
Minimum mať SP2, optimum SP3.
Práve vlastnosťou SP3 je optimalizácia spracovania vyššej šifry WPA atď.

.

Ale nenapísal si ani aký systém,
ani aký druh notebooku (výkon CPU, atď.).

.

Otázka výkonnejšej antény je až vtedy aktuálna - ak je čo zosilovať.

len doplnim, ze na notebooku je Win XP SP3, wifi driver posledny stiahnuty z Intel stranky,inak je to pomerne zriedkavy Benq notebook. vyriesil som to aj tak vymenou routra za Asus, kde wifi spojenie prebehne bez problemov aj WPA2-PSK AES a dosah velmi podobnej anteny je bezproblemovy aj v podkrovi. ten dlink s 2dBi antenou mal problem s pokrytim, takze vymena routra bola najschodnejsie riesenie.