Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtvá deska ASUS COMMANDO

Zdravím,
na své ASUS COMMANDO desce jsem se pokusil pomocí Asus Flash Utility (z windows) upgradovat bios na ver. 1901 z důvodu podpory novějších 4jádrových CPU (Výměna E6600 za Q9550). Flash prográmek měl 3 části: read bios, write bios a verify bios. První 2 skončily na 100%, selhalo verify.
Další pokusy o verify příp. rewrite selhaly a tak nezbývalo nic jiného než reboot kompu. No a stalo se co jsem nechtěl, deska je dead.
Na zadním LCD panelu svítí CPU INIT, větřáčky se točí .. ale to je vše.
Zkusil jsem:
1) vyndat baterku
2) clr cmos
3) ruzné klávesové zkratky (alt+f2, del) s připojenou FDD mechanikou .. jenže na FDD si to ani nesahne

Na LCD monitoru také nic nesvítí, prostě už nevím co s tím. Ví někdo o nějaké možnosti jak to dát dokupy, případně o nějaké firmě která by to dokázala přeflashovat?
Změna předmětu, původně: Meky (JaFi) (JaFi)

postup ktory som vycital z netu!

1) vyber graficku kartu (pokial mas PCIx) a pripoj kabel od monitoru priamo do dosky, alebo tam strc nejaku PCI kartu

2) na USB flashku si stiahni BIOS file EDIT: plus utilitky z navodu - awflash.exe...)

3) nastartuj PC a spust Asus Crashfree BIOS utilitu
(vydrz chvilku kym si to nacita ten BIOS file z USB)

dufam, ze to pomoze

koukni se:

1. do manuálu, tak je PŘESNĚ popsáno obnovení po špatném flashi
2. na desku a vyhledej, zda je na ní nějaký šváb umístěný v soklu (většinou má na sobě natištěno/vyraženo logo SST nebo nějakou nálepku). Pokud je v soklu, dá se pinzetou vytáhnout a naprgat v programátoru. Pokud v soklu není, měla by deska umět nějakou variantu obnovy BIOSu (u novějších to je ve většině případů tato možnost, sokly už skoro nikdo nedělá)

Sokl s flashkou vypadá takto:

[http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23 /Phoenix_bios.jpg]

Mno všechno co ti radí zkusit můžeš ale podle mě to nepomůže-pokud je to šprajclý v této fázi startu. Reset cmos jsi zkoušel ? Teď je tam jaký procesor ? Nemůžeš zkusit jiný ? Zkus na desce najít bios jestli je vyndávací (asi nebude. je to 8mi nohý šváb blízko u baterky).

Ale já přece vím na co to je8-) Ale mám dojem /částečně vyzkoušený/ že tyhle obnovovací pokusy fungují jen když to při POSTu vypíše něco jako BIOS checksum error a
a ne když je to zcela neoživené a hryzlé na detekci cpu.

Na zadním LCD panelu svítí CPU INIT, větřáčky se točí .. ale to je vše.

:-) Flashuju z windows protože jsem línej. Svoje pc,kámošům, zákazníkům...všechno už několik let. Počítám průměrně jeden flash za měsíc, desky asus a gigabyte. Nikdy jsem neměl problém. Navíc když si flashu svou desku v pátek večer neoriginálním modifikovaným biosem... a vím že když se to vysere tak budu o víkendu bez pc... tak je to adrenalin:-D

V navode (mas ho na asus webe, english verzia) mas popisane jak by mal fungovat ten "Crash Free" (mal by vypisat aj nieco na obrazovku, a mal by fungovat aj USB stick alebo CDROM). Ked to ma nahodou aj integrovanu grafiku tak vyber PCIe grafiku a strc monitor do integrovanej grafiky.
Ked to nic nevypisuje ani nesaha na CDROM (strc tam nejake CD), tak mas asi smolu, nejde ani ten crash free. V tom pripade len vypajkovat chip a najst si niekoho s programatorom flash (ak tam je nejaka 8pin flash tak potrebujes programator pre SPI flash).

Já sem se na manuál k jeho desce díval jestli nemá náhodou dva biosy. Nemá. A crash free popisuje opravu v případě že mu počítač vypíše ono bios checsum failed.

No jo zlatej gigabyte s jeho dvouma biosama...ale protože má blbé rozložení konektorů u 1156 tak mám asus.

Takže na doporuceni asus supportu jsem pripojil DVDromku, hodil tam original CD a nic. Na CD si to ani nesahne, porad je to hryzle na CPU INIT .. nejak to crashfree nefacha.

BTW: zasadne vybiram desky ktery nemaji integrovanou grafiku a PCI VGA uz sem hezkych par let nevidel, toz asi tak :(

Ked to stoji na CPU init tak je holt v haji ten "CPU init" BIOS kod, a nepojde to dalej ani keby si mal PCI grafiku ani nijak.

Si si isty ze inac je vsetko zapojene dobre? (dodatocne napajanie a vsetko)? Skus odpojit uplne vsetky karty z dosky, vsetky disky, vsetko. Nemas nejaky iny CPU? (starsi v sufliku apod), mozno (sanca par promile) to so starym CPU nabehne.

Ako som pisal treba najst chip BIOSu, vypajkovat a najst niekoho s programatorom. Trochu googli nejake firmy na opravy BIOSu, ale neviem ci sa to oplati. Prip. nova doska.

Tak novou desku uz sem koupil jeste v patek.. Asus P5QD. Commando se mi rozchodit nepovedlo, zkusim pohledat na googlu nejakou servisni firmu (treba ma asus nejakou autorizovanou tady v CZE) a poslu jim to tam. Kdyz to daj dohromady tož dobře, když ne tak už se hold stalo ..