Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při nastavení AP

Zdravím,
mám problém s nastavením AP, mám internet od UPC a snažím se nastavit AP air live wl-5470. AP mi IP adresu přidělí, ale na net mě to nepůstí. Klasicky po připojení kabelu do PC se mi IP přidělí automaticky. Více se dozvíte z obrázku:

obrázek nastavení

Z obrazku vyplyva ze IP od tvojho providera nedostal. Takze bud mas kabel od UPC v blbom porte, alebo ti nejak UPC blokuje pripojenie na MAC adresu PC (v tom pripade ak to AP podporuje tak sa da naklonovat MAC adresa PC do APcka).

Co si mal predtym nastavene v PC v nastaveniach TCP/IP? Vsetko na automaticky?

BTW. encryption WEP je slabe to neni ziadna ochrana, pouzi aspon WPA. Lepsie WPA2.

to okno "status" není nic moc, tak nesmyslný výpis jsem ještě neviděl:
- connection method se přece týká wan rozhraní, tam to má význam.
- to samé gateway, což by měl být parametr od providera=upc z wan strany, a v tom případě to nemůže být stejná síť jako lan 192.168.100.x
(žiju v tom že tvůj ap je už typ s routerem, nechce se mi to hledat)

kašli na status okno, přepni se do záložky "mode" nebo "tcp/ip" a tam vyplň co máš od providera.
zkontroluj v tom "mode", že máš nastaveno něco jako gateway, ale pro více pc určitě ne bridge.

Klasicky po připojení kabelu do PC se mi IP přidělí automaticky

to bych chápal - tvůj airlive má fungovat jako router s natem, wan rozhraní má přijímat adresu z dhcp, žádná fixed ip.

preco neskusis nastavit mod router? Ptz taky mam pocit ze chces router a nie AP :)

Ako AP ti to nemoze fungovat ked uz si na UPC pripojeny cez LAN, a tvoje PC ma IP adresu UPC, tak uz nikto iny nemoze mat tu IP, ani APcko.
P.S. ked chces silou mocou AP (a len pre jedno PC) tak odpoj LAN kabel PC a vsetko restartuj a uz tam ten LAN kabel nestrkaj. Potom by sa prvy PC ktory sa tam pripoji (cez wifi) mohol napojit priamo na tu vereju IP z UPC. NEbude to ziadna 192.168..... ked chces mat vlastnu podsiet s IP 192.168.neco tak na to potrebujes mod ROUTER.

Alebo dalsia moznost je ze mas od UPC v PC napevno nastavenu IP 89.176.atd a tu musis nastavit do AP napevno do WAN, namiesto DHCP. Do PC si nastavit "ziskavat automaticky". Tvoje PC nemoze mat IP 89.176.atd, ked chces aby tu IP mal router. UPC ti posklytuje len jednu IP a tu IP moze mat len jedna vec, nie dve naraz.