Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace W7

Ahojte.

Rozhodl jsem se přeinstalovat windows xp na W7.
Nemate nekdo dobry navod jak na to?Teda ne ze bych to nesved ale chci mit jistotu.

Mam tu 2 disky jednen je vicemene systemovi a jeden datovi...
1.Chtel bych aby mi data na datovem disku zustala.
2.Pak na skypu mam dulezite kontakty potrebuju je zachovat ale instalace skypu je na systemove jak tedy zalohovat skype aby mi zustali i kontakty?
3.Pak jak je to s internetem?Zustane mi i po preinstalovani windows?Jestli ne co mam pak teda delat?

4.konfigurace:6600 GT
1 GB ddr2
P4 2.9

Nic moc no...
5.jelikoz jsou W7 dost drahy tak se chci zeptat jestli to pak budu moc pouzit i na instalaci na mem novem PC (za predpokladu ze tendle pude do srotu)
6.Je neco co by me melo znepokojovat? (problemi s "cojavimcim")
7.kdyz teda W7 nainstaluju na C zustanou mi data na D ?
8.Jeste neco co bych mel vjedet?

1)Pokud sis data na datovém disku nešifroval a neomezoval přístup k nim, tak není důvod, proč by neměla zůstat. Po dobu instalace ale, ať něco nezkoníš, ten datový disk pro jistotu odpoj.
2)Mám takový pocit, že Skype je v nějakých souborech, hledej C:\Document and Settings\Jmeno_uctu\Data Aplikací\Skype\..., nebo něco podobného. Tam by to mohl být v docela čitelné podobě. Napřed to okopíruj bokem a vyzkoušej, jestli je to ono (třeba vymazáním - jestli se ztratí kontakty)
3)Nevíme, co máš za připojení, takže nemůžeme sloužit, ale určitě jsi dostal od poskytovatele papír s potřebnými údaji.
4)A co my s tím, to se chlubíš, nebo si stěžuješ?
5)Záleží na typu licence, kterou zakoupíš. Levnější OEM je vázána na desku, dražší Retail můžeš z jednoho stroje odinstalovat a nainstalovat na jiný (nesmíš je ale mít na dvou a více strojích současně).
6)Většinou je instalace bez problémů a jen málokdy je problém s drivery, protože co nemá, to si stáhne. Průšvih je, když v základní instalaci se nenainstaluje síťová karta - to si potom driver nemá jak stáhnout.
7)Viz bod 1
8)Ano, měl bys znát pravidla pravopisu. Až mě z tvých hrubek bolí oči, jak mě za ně tahají...

Ano mas velky problem a preto si mas najprv pozret na webe vyrobcu tvojej zakladnej dosky, ze ci na tvoju dosku vobec su ovladace pre Win7. Moze sa stat ze proste nie su a na Win7 mozes s tym PC zabudnut.
Ak su tak si ich natahas na D: a budes ich mat pripravene aby si ich nainstaloval po instalacii Win.

ad 4. a mas doma nejaky router alebo modem alebo co? Znacka+typ je tajna? Mas k tomu od tvojho providera nejaky papier? Kto je tvoj ADSL provider? Nejaky CZ telekom alebo cinske telekomunikacie? Tak na jeho webe urcite najdes navod ako si spojazdnit internet na cistych Win.
Ak mas router tak netreba robit nic, internet pojde hned.

Tak ted us mam DSL od UPC s routrem od D-linku (DIR-301)

Co sem se dival na nejakou prirucku od UPC tak tam to vypada docela jednoduse..:)

Jinak ted mam doma dva PC takze kdyby se neco podelalo tak na tom druhym mam net...

Jinak v everestu my vypsali tendle model MB: MSI 945PL Neo2 (MS-7176) Ja nevim kde presne to mam najit...

Musis to skusit, mnoho ovladacov ma W7 uz v sebe, ak bude nieco potreba tak sa da hladat aj na webe vyrobcu chipsetu, grafiky atd.
Intel chipset myslim ma na svojom webe ovladace aj pre W7 aj pre chipset co mas. Zvukovka a LAN ti mozno pojde hned vo W7 to musis skusit, ked nepojde tak hladat na webe vyrobcu LAN a zvukovky (realtek.com)

Zaruku ti nikto neda ze ti tam W7 pojde a vsetok tvoj HW. Podla mna W7 so starym HW je nezmysel.

Ci pojde to vie len jasnovidec a ten kto ti nastavoval router. Skontroluj si co mas nastavene u sietovky (ovl.panely siete) pravy klik vlastnosti - TCP/IP - nastavenia. ci tam mas vsetko na ziskat automatciky. Ak ano tak po reinstalacii nic nemusis nastavovat. Ak tam mas nieco specialne tak si tie IP adresy a DNS opis na papier a nastavis to potom vo Win7.

Co sa tyka ovladaca na LAN, bud ho Win7 bude mat v sebe (spoznas tak ze sietovka bude v spravci zariadeni bez problemu), a ak ich nebude mat v sebe tak kedze tam mas zrejme realtek gigabit LAN by som skusil pouzit tieto
http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.asp x?Langid=1&PNid=13&PFid=4&Level=5&Conn=4&DownTypeI D=3&GetDown=false&Downloads=true
tahas Win7 32/64 Auto Installation Program.
- to mozes do tych Win7 nainstalit tak ci tak, aj keby W7 mal nejake stare ovladace v sebe mozes ich updatovat na tieto.