Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Digitální fotoaparát

V květnu mám v úmyslu kopit digitál. Nechci ale žádný kompakt... Rozpočet je omezený, takže asi bazar/inzerát. U df preferuji jednoduchost ovládání fotografických funkcí, nechci lovit korekce v desáté úrovni menu. Mám tři vážné kandidáty, viz anketa. Na víc prachy (cca 6-8k Kč) nebudou :.( O kterém si myslíte, nebo jste jej měli v ruce že bude nejlepší? Předesílám že fotografuji především statické náměty, architekturu, přírodu atd. Z "pohyblivých" témat vlaky. Prosím jen odpovědi "k věci". Díky za rady...

Fotografování přírody je dost široký pojem. To můžou být kytičky nebo broučci zblízka - tudíž je potřeba makro nebo super-makro. Můžou to být motýli a ptáci v letu - režim pořizování kvalitních fotek za pohybu. Nevím, jak moc potřebuješ optický zoom (mně se třeba zdá ten běžný trojnásobný málo). Obdobně - fotografování v jeskyních za nedostatečného světla je kapitola sama pro sebe...
Osobně bych do DF z bazaru/inzerátu nešla. Radši bych si připlatila za kvalitu, i za cenu nějakých splátek.

Nevim, osobne bych si z tech nabizenych asi nevybral :-(
Nechces pridat tak 1000,- a poridit si Panasonic Lumix FZ5 ? Ma totiz oproti tem tvym opticky stabilizator a to se pri velkem zoomu nebo zorsenych podminkach projevi.

Jinak jsem nahledl na recenze Minolty a ctu: GP s kapacitou 1700 mAh a podle režimu snímání jsme byli schopni pořídit 50 až 90 snímků na jedno nabití - a to je sakra malo !
clan105.htm

Taky bych mel radsi opticky stabilizator, a hlavne bych dal duraz na co nejvyssi svetelnost objektivu. Vymenne baterie asi budou do prirody lepsi nez interni akumulator. Ja mam opticky zoom 10x a bez nej si to nejak neumim predstavit. Nemusim zoomovat, ale muzu;-). Buh ti s vyberem pomahej, spokojenej stejne nebudes nikdy:)).

Tak jsem zvažoval a došel jsem k závěru; leč do května času dost. Minoltu bych asi vyloučil; má sice 28mm ale ergonomie se mi jeví nepříliš šťastná. Co ovšem ne/vyhovuje mne může ne/vyhovovat jinému-věc názoru. Dále vyloučím Olympus. Klady: kovové tělo, optický hledáček, celková konstrukce; zápory: časy jen do 1/640s (:-/), citlivost jen 80/160/320 (:-/) ISO, ze všech "kandidátů" nejstarší model. Asi půjdu do té FUJI, nyní stojí nová (je to stále aktuální model) okolo 8kKč, takže na inzerát (ještě se zárukou a příslušenstvím) se sežene při troše štěstí za 6 - 7kKč. Ještě blíže prozkoumám Panasonic, nevím jaký je to ale model, má to hledáček vlevo nahoře na zadní stěně. S tím bych se asi jako "analogista" nezžil... Nicméně všem děkuji za cenné rady a podněty.:))

Sorry za vytahování starého dredu, ale tento jsem dnes vyřešil, úplně. Zakoupil jsem Sony DSC F 717. Co se týká mých požadavků na df, tak tento je plní; neboť: kvalitní optika - Carl Zeiss Vario Sonnar 38-190mm (EQ) F 2,0 - 2,4, rozlišení 5 Mpix, režimy P A S M, citlivost ISO 100 - 800, dobrá ergonomie, a cena. Četl jsem testy (především na www.dpreview.com) a porovnával a porovnával. Tak věřím že budu spokojený.