Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s bootovanim

Caute, v kompe mam Win7 a nainstaloval som si este Fedoru na dalsi oddiel. Problem je, ze po nainstalovani Fedory sa mi zrusila bootovacia tabulka do Win7, je tam len moznost spustit Fedoru. Skusal som opravit system - neuspech.
Je nejaka moznost obnovit bootovanie do Winu alebo je len moznost uplneho formatovania a novej instalacie?
Diik za odpovede.

Jaky neuspech je pri oprave z instalacneho DVD? Vobec to nenajde Win?
Skusal si tam aj moznost ze opravit bootovanie (alebo tak nejak)?

Mozes este skontrolovat ktory oddiel je aktivny, a nastavit aktivny oddiel s W7 (ak neni aktivny). Aktivny oddiel sa da nastavovat napr. aj v ranish partition manageri ktory je na "Ultimate Boot CD" (google.com a vypal si ISO)

Asi taky, ze je to windows...vsetko zvladne uspesne, ale nejde to...dal som obnovit bootovacie nastavenia - nic...lenze problem je v tom, ze teraz pouzivam Fedoru a v nej sa zase az tak nevyznam(chcel som sa pomaly zacat ucit s linuxom, ale asi to bude hned z ostra). Pouzivas linuxy? ze by si mi mohol povedat ako to tu zistim?

Stiahni si Ultimate boot CD (internet v linuxe mas) ISO a vypal to na CD z obrazu (vypalovaci program tiez v kazdom linuxe je). A potom nabootujes z toho CD a tam mas ranish (pod "disk tools"). V ranishi je aktivny oddiel oznaceny znackou >, da sa zmenit prejdes sipkami na iny oddiel a potom klavesa B.

V linuxe je fdisk ale je to prikazovy riadok a je to na dlhe vysvetlovanie.

Ak si niečo "nerozhasil",
a postupoval s tým CD - Partition Wizard 5
externe nabootuješ - t.j. v biose nastavíš ako prvé bootovanie nie z HDD0, ale z CD ROM),
a potom sa Ti objaví stav HDD (s patíciami...).
Ty tam budeš mať Fedora partíciu ako aktívnu.
Ale,
ak označíš prvú partíciu s WIN7 - a pravou myšou ju označíš ako: aktívnu
(automaticky sa Fedora part. stane neaktívna).
A reštartuješ.
Nabootuje sa Ti W7.

Obe alternatívy,
aj od kolegu MM, sú najrýchlejšou cestou - ako sa z toho dostať von.
Aj UBCD aj ParWiz5 - sú externé systémy, bootované z CD (t.j. nezávislé na Tvojej Fedore).

Je na Tebe, čo zvolíš.