Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mocniny

Čau,
prosím nevíte jakej je rozdil mezi tim když je mocnitel uzavřenej v závorce nebo ne ? Pokud vím, tak na drouho mocninu to vliv nemá, ta je vždy kladná, ale na např 3 mocniu ?
Jak to má byt ?
(-2)na třetí = - 8 ?
a
-2 na třetí = 8 ?

Jednoducho a jasne: ak tam tu zatvorku nedas, tak ma umocnovanie prednost pred tym znamienkom minusu.
(-2)^3 = (-2)*(-2)*(-2) = -8
-2^3 = -2*2*2 = -8

ak je mocnina parna (=suda) tak je to vidiet:
(-2)^2 = (-2)*(-2) = 4
-2^2 = -2*2 = -4

(-2)^4 = (-2)*(-2)*(-2)*(-2) = 16
-2^4 = -2*2*2*2 = -16